Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Sytuacja prawna chorych na SM, sprawy urzędowe.
Awatar użytkownika
nemika

Odp: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Post autor: nemika » 26 kwie 2011, 09:53

Mój Łukasz w 2010 w listopadzie po prawie 7 latach choroby otrzymał orzeczenie o niepełnosprawności na ROK.
Jeszcze 7 miesięcy i pewnie komisja :roll: Ale karty parkingowej dalej nie mamy...

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 26 kwie 2011, 11:40

A ktory stopien i dlaczego nie ma karty?
Verba volant, scripta manent

Awatar użytkownika
nemika

Post autor: nemika » 26 kwie 2011, 17:56

kurcze, źle napisałam - ma całkowitą niezdolność do pracy na 1 rok i dostał rentę z tej okazji a stopień niepełnosprawności ma lekki.

Nie wiem o co chodzi z tą kartą, może gdzieś się zawieruszyło nasze pismo.. Będę musiała się upomnieć :roll:

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 26 kwie 2011, 22:21

Ktory raz stawal na komisje :?:

Zapewne wiesz,ze karte dostaje sie na wniosek,ktorego podstawa jest dysfunkcja narzadu ruchu stwierdzona w orzeczeniu o niepelnosprawnosci.Jakas tam oplata+foto i w kilka dni gotowe.Upominaj sie,bo to potrafi byc naprawde przydatne :)

Awatar użytkownika
nemika

Post autor: nemika » 29 kwie 2011, 01:33

Primosz pisze:Ktory raz stawal na komisje :?:
dopiero drugi raz
a dlaczego pytasz? :)

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 29 kwie 2011, 09:00

Ja tez tak mialem w ZUSie.Pozniej juz na ciut dluzej.Nie mam pojecia,czemu tak robia-jakbysmy mieli nagle wyzdrowiec.Tylko,ze wtedy sam bym im dal znac,zeby sobie wsadzili te rentke w ... ;)

Awatar użytkownika
Thilion

Post autor: Thilion » 21 wrz 2011, 16:02

Witajcie jestem tu trochę nowy ale jak najbardziej w temacie , tego :SM",ska zdiagnozowali mi ponad 6 lat temu, jak się w między czasie okazało mogło to nastąpić jeszcze 4 lata wcześniej ... ale to nieważne. Wracam do meritum nurtującej mnie sprawy, od połowy czerwca br. jestem na L4, byłem już raz na wezwanie z ZUS 'u w celu kontroli jak to napisali wiarygodności wystawionych zwolnień, w październiku idę się wzmocnić na oddział do szpitala, i później będę składał dokumenty na komisje orzekającą o stopniu niepełnosprawności. Mam nadzieję, "chodź czytając wasze wypowiedzi jest to temat bbbbardzo zróżnicowany", że będzie dobrze i obejdzie się bez zbędnych słów.

Dokumentacje medyczną z ostatnich lat i hospitalizacji posiadam , przeszedłem dwuletnie leczenie"BETAFERONEM" kilka lat temu, ale niestety już nie wyrabiam, aktualne dokumenty dostanę więc chyba wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam
(Michał) :(

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 22 wrz 2011, 13:50

Witaj na forum :!:
Mysle,ze lekarz na komisji nie bedzie robil problemu i oby urzedniczki mialy jakis dobry dzien ;) Te u mnie uwazaja sie za wyrocznie i sa aroganckie ale wystarczy przemilczec ich 'madrosci',bo szkoda jezyka :)
Czemu teraz nie skladasz kwitow o komisje :?:

Awatar użytkownika
Thilion

Post autor: Thilion » 23 wrz 2011, 08:05

hej
12 października będę na oddziale trochę się wzmocnić i pozałatwiać kilka spraw a ztego co pamietam oni też trochę dadzą od siebie , jakieś papiery , a poza tym nakomisje i tak wzywają jeśli się jest co najmniej pół roku na zwolnieniu, a ja jestem od połowy czerwca na L4, więc spokojnie
jak będę w szpitalu będę pis, powiem Wam co i jak , wezmę ze sobą lapka.

Awatar użytkownika
Thilion

Post autor: Thilion » 09 lut 2012, 12:51

Cześć ponownie, po długim okresie zerowej aktywności przekazuję dalej informacje, Primosz- na lek czekam cały czas na razie więc jestem zawieszony w próżni, zdrowie no tu niestety dużo się pozmieniało, lewa strona a zwłaszcza noga kompletnie odmawia posłuszeństwa, z ręką nie jest jeszcze tak najgorzej ale to pewnie tylko kwestia czasu, stanąłem na komisji orzeczniczej dostałem II grupę- całkowicie niezdolny do pracy, na 3 lata( może okazać się o czym sami sobie nie zdajemy sprawy, że wyzdrowieję hehe ale większość z "Nas" przechodzi taki etap. We wtorek złożyłem papiery na rentę, czeka mnie kolejna komisja tym razem naszego Wspaniałego ZUS'u.............może się okaże, że jestem zdrowy(sic) , teraz czekam na termin zebrania komisji, to by było na tyle jak będę wiedział coś więcej na pewno dam znać.
Pozdrawiam wszystkich
Michu

Odpowiedz