Leczenie CCSVI - Raport Staszka

Raporty pacjentów, którzy poddali się zabiegowi udrożniania żył.
olka

Leczenie CCSVI - Raport Staszka

Post autor: olka » 19 kwie 2010, 13:01

1) Imię: Staszek
2) Płeć: facet
3) Wiek: 46.
4) Data i rodzaj diagnozy: MS, lipiec 2004
5) SM-dotychczasowe leczenie: Rebif (3zastrzyki w tygodniu od momentu zdiagnozowania do chwili obecnej), później stopniowo dodawane w trakcie, Oxybutynin 5 MG, Cymbalta 60 MG, Rapinirole 1MG.
6) Objawy SM przed leczeniem CCSVI: dosyć szybko narastające zmęczenie szczególnie kończyn dolnych, w dużym stopniu utrata balansu.
Problemy z wypróżnianiem się i oddawaniem moczu (3-4 razy w ciągu nocy), zaburzenia w ostrości widzenia, lekkie zaburzenia mowy, nieustąjacy ból(ucisk) głowy, drętwienie spastyka palców u rak, duże problemy z przełykaniem pokarmu, zmęczenie I jeszcze raz zmęczenie, zimne stopy i ręce, gorąca głowa.
7) EDSS 4,0-4,5 (własna ocena)

8) Data i miejsce badania pod katem CCSVI:
- UDP Color doppler żył szyjnych Tychy 2010.03.23
- MRV Zabrze 2010.03.24
9) Diagnoza: Strona lewa: żyła szyjna wewnętrzna drożna , uwidoczniono patologiczna zastawkę z istotnym hemodynamicznie zwolnieniem przepływu, cechy zwężenia na zastawce.
Strona prawa: żyła szyjna wewnętrznie drożna, w ujściu uwidoczniono patologiczna zastawkę. Cechy zwężenia na zastawce.
10) Data I miejsce leczenia: 2010.03.27, Tychy
11) Rodzaj leczenia:Angioplastyka z implantacja stentu do żyły szyjnej wewnętrznej lewej, angioplastyka żyły szyjnej wewnętrznej prawej.
12) Leczenie farmakologiczne po zabiegu: Clexane 80 mg przez 14 dni, Ticlo 250 mg 2 razy dziennie przez 4 tygodnie, Aspiryna 150 mg

olka

Re: Raport Staszka

Post autor: olka » 19 kwie 2010, 13:02

(04.04.2010)

Po tygodniu zaobserwowana poprawa:

-Glowa:zniklo poczucie ucisku,bolu( ja to na wlasny uzytek nazywam “helm”),to samo z odczuciem goraca,koncentracja ,czysty umysl jak z przed czasow zanim zapoznalem sie z MS.
Poprawa 100%

-Balans:dzisaj wnioslem 2 talerzyki po brzegi napelnione jedzeniem po schodach bez przytrzymywania,jestem w stanie przejsc po lini prostej stopa za stopa rewelacja!
Ale ciagle brak elastycznosci .

-Rece:powrocila cieplota I zaniklo dretwienie i przykurcz palcow ,ciagle lekkie drzenie palcow.

-Oddawanie moczu:duzo lepiej troche trzeba poczekac alewyproznienie pecherza prawie do konca.

-Przelykanie:w pierwszych godzinach po zabiegu swobodnie moglem przelykac poprawe bym okreslil na 80 %

To kilka z tych najwazniejszych rzeczy dochodzi do tego monstrualny zastrzyk energii I brak wiecznie towarzyszacego zmeczenia.Musze przyznac ,ze az tak dobrych rezultatow
nie spodziewalem sie dlatego od tygodnia pozostaje w nieustajacym szoku zachwytu.

olka

Odp: Leczenie CCSVI - Raport Staszka

Post autor: olka » 22 wrz 2010, 04:33

Juz poiaty miesiac po zabiegu,nadal czuje sie w miare dobrze ,glowa juz nie pamietam kiedy mnie ostatnio bolala,w nocy nie musze wstawac po piec szesc razy-wystarczy jeden raz czsami,z rownowaga jeszcze nie jest perfekt ale nie narzekam,zamienilem rower stacjonarny na normalny,potrafie prawie normalnie sie nim poslugiwac,co przed zabiegiem bylo nie do pomyslenia,jeszcze nie moge sobie pozwolic na wysilek fizyczny

-- 22 Wrz 2010, 04:59 --

krutkie spiecie ,,,,,,postaram sie jeszcze cos napisac,,,,caly czas pracuje nad poprawa moj kondycji,jeszcze biegac nie moge jak za dawnych lat(przed diagnoza)ale moze kiedys jeszcze pobiegam:),roilem badanie kntrolne USG 3 miesiace po zabiegu,wszystko bylo w porzadku ,lewa strona ze stentem srednica 12.8 mm ,prawa po balonikowaniu 15.8 mm,krew odplywa z glowy bez zaklucen, jestem zadowolony ze zdecydowalem sie na CCSVI ,zobaczymy co przyniosa nastepne miesiace, codziennie jest coraz lepiej,,,,,,,,,,

olka

Odp: Leczenie CCSVI - Raport Staszka

Post autor: olka » 24 sty 2011, 15:41

Witam wszystkich zaiteresowanych!!!!!
Troche biezacych i nowych informacji po 9-ciu miesiacach od zbiegu CCSVI w Tychach

1)W grudniu mialem zrobiony rezonans magnetyczny:
- na zdjeciu znaleziono trzy male nowe ogniska w glowie ,w porownaniu do poprzedniego badania sprzed roku(a wiec lekkie pogorszenie)

2)Ucisku glowy nie mam,ustabilizowalo sie tez wstawanie w nocy(maksymalnie 1-2 razy),poprawily sie tez sprawy zwiazane z przelykaniem pokarmow.
3)Mam ciagle problemy z balansem.Ale to chyba taki moj urok.
Ogolnie rzecz biorac nie zaluje ze zdecydowalem sie na procedure udrazniania zyl.

Odpowiedz