Dobrzy lekarze z woj.lubuskiego i nie tylko...

Opinie o lekarzach - kogo polecacie a kogo nie. Doświadczenia pacjentów.
magdalena1987

Dobrzy lekarze z woj.lubuskiego i nie tylko...

Post autor: magdalena1987 » 28 mar 2011, 01:33

Witam,
Jestem tu nowa i proszę o poradę. Moja 16sto letnia siostra prawdopodobnie jest chora na SM. We wrzesniu tamtego roku miała problemy ze wzrokiem, stracila widzenie w jednym oku. Po odbyciu kuracji sterydami odzyskala wzrok. Wyniki rezonansu wskazują raczej na SM. Badania wykluczyly boleriozę. Nie bardzo wiem co mam robic, moja mama zalamuje rece, wpadla w depresje, muszę przejąć obowiazki i zacząć działac ale nie wiem od czego zaczać. Bylismy juz u dwóch neurologów ale oni tylko spogladają na wyniki rezonansu i od razu chca podjąć leczenie w kierunku SM. Czy sam rezonans i jedno badanie w kierunku boleriozy wystarczy? Czy najlepiej pobrac jeszcze plyn mózgowo rdzeniowy? Nie wiem co mam robic, gubię sie w tym wszystkim. Jesli ja jej nie pomogę to wszystko zostanie w martwym punkcie. Kochani czy znacie dobrych specjalistów z woj. lubuskiego bądz z okolic którzy by mi pomogli, poradzili co dalej? Proszę o wszelkie rady.

madzik

Odp: Dobrzy lekarze z woj.lubuskiego i nie tylko...

Post autor: madzik » 28 mar 2011, 14:17

Kochana przykro mi. Moj pierwszy rzut to też były problemy ze wzrokiem. Badanie płynu powinni chyba zrobić w szpitalu jak zrobili rezonans ale nie jestem lekarzem. jeśli cię to pocieszy to ja po pierwszym rzucie nie miałam żadnych oznak choroby przez ok. 7 lat. Wspieraj siostrę bo to dla niej trudne.

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 28 mar 2011, 16:28

Czesc magdalena1987!Z ta borelioza bywa roznie ze wzgledu na niepewnosc badan,ktorymi sie ja diagnozuje lub nie.Punkcja jest raczej najpewniejszym badaniem ale nie kazdemu ja robia.Mozliwe,ze wynik MRI jest znamienny dla SM (palec Dawsona) i dlatego nie porywaja sie na inne ale to i tak wydaje sie byc malo.Oprocz MRI mozna wykonac tez potencjały wywołane.Tutaj jest opisane diagnozowanie :arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Stwardnien ... iagnostyka.

A wracajac do tematu,tu nie znam lekarzy z lubuskiego.
Verba volant, scripta manent

magdalena1987

Post autor: magdalena1987 » 29 mar 2011, 01:38

Dziękuję wam za tak szybki odzew! Jesteście wspaniali. Jednak era internetu nie jest wcale taka zła, dzięki niemu można znaleźć pomoc i wsparcie najczęściej od całkiem obcego człowieka:) to jest piękne.
Primosz- dziękuję za stronkę, akurat tego jeszcze nie czytałam. Muszę jeszcze raz przejrzeć wyniki rezonansu siostry. Najbardziej w wynikach badania zapamiętałam ostatnie zdanie "Jest to prawdopodobnie jedna z nietypowych odmian SM". Nie wiem co to może znaczyć...
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia!

Odpowiedz