Ameds

Opinie o klinikach, przychodniach, szpitalach itp. - które polecacie a które należy omijać z daleka. Doświadczenia pacjentów.
jimmyjoe87

Ameds

Post autor: jimmyjoe87 » 04 gru 2010, 20:56

czy ktos byl na zabiegu w klinice Ameds w Warszawie albo przechodzil tam badania ?
:)

dudkova

Odp: Ameds

Post autor: dudkova » 15 gru 2010, 11:50

tak, ja byłam na badaniach...

nie wspominam tego dobrze.

Obsługa bardzo sympatyczna,w sensie miłe pielęgniarki, czysto itd. ale czasu pacjenta tak samo nie szanują jak w szpitalach państwowych, Ja jestem z Warszawy, więc postanowiłam, że nie będę tam zostawać na noc i tak jeździłam w te i na zad przez ich dezinformację (ogólnie przepływ info dość kiepski mają), ale to też jeszcze pół biedy...

Zrobiono mi najpierw doplera. Akurat napatoczył się jakiś specjalista z Włoch z nową maszyną, więc robili na mnie takie pokazowe badanie i znaleźli jakieś tam refluksy. Potem poszłam na rezonans. Po powrocie z tego drugiego powiedziano mi, że (ojoj) muszą mi zrobić jeszcze raz doplera, bo co z tego, że włoch już robił, ale oni nie zrobili z tego żadnej dokumentacji, ale proszę się nie martwić...

Przyjeżdzam, lekarz robi badanie na ich starej maszynie i mówi, że te refluksy co ja mam to są w granicach normy populacyjnej i nie jeden zdrowy takie ma, więc nie widzi podstaw do zabiegu. No to wracam do tej lekarki prowadzącej (neurolog) i mówię jaka sytuacja, a ona "ojej, ale wczoraj pan włoch wykazał jakieś refluksy to zabieg na pewno będzie itd"

Przyjeżdżam do nich za 2 tygodnie na konsultację i słyszę, że jestem "pacjentem specjalnej troski", bo:

a) nie mam żadnych znaczących zwężeń, ktore b mnie kwalifilowały, a chirurg naczyniowy nie chce otwierać tego, do czego nie ma podstaw (nota bene bardzo sensowny facet)

b) i tu wchodzi w słowo pani neurolog, że nie mogą operować bo mam nowe aktywne ogniska, i podobno mam już cały móżdżek zaatakowany (nadmienię może, że chorowałam wtedy od pawie roku, byłam na nogach i było ze mną ok). No ale wiadomość ta mnie bardzo zaniepokoiła, bo pół roku wcześniej też miałam rezonans i był on fatalny, więc skoro tamten był fatalny, a ja mam nowe ogniska, to nie chce mi się żyć. Poza tym biorę (i brałam wtedy) leki w ramach programu badawczego, więc wpadłam w histerię, że lek nie działa itd. Aha i jeszcze dodam, ,że babka omawiała ze mną wyniki mojego rezonansu nie mając go przed sobą ("bo w tej sali akurat nie miała komputera"!!!).
Byłam strasznie zdenerwowana. Okupiłam to dwoma tygodniami ciągłego płaczu, ale dostałam rezonans na płytce i cos mnie tknęło, żeby zobaczyła to moja neurolog, której ufam. Ona zobaczyła zdjęcia i powiedziała, że w móżdżku nie ma żadnych ognisk zapalnych i że jest dużo lepiej niż na rezonansie sprzed pół roku, lek działa i jest super...

Wtedy postanowiłam, że moja noga już w AMEDSie nie postanie. Ale oczywiście jest wiele osób, które były bardzo zadowolone z zabiegu. Ja, powiem szczerze, przestałam się nim interesować, ale oczywiście nie mam tu intencji gasić twoich nadziei.

pozdrawiam!

jimmyjoe87

Post autor: jimmyjoe87 » 15 gru 2010, 21:45

no to widze ze wrazenia nie za dobre. a moge spytac ile to kosztowalo ?

ainec

Post autor: ainec » 16 gru 2010, 09:38

Niżej AMEDS Centrum Warszawa(zakładka Terapia-Rezultaty):

"Należy pamiętać, że wszystkie stwierdzenia dotyczące efektywności terapii CCSVI są nadal oparte na danych badawczych o ograniczonym zakresie. Wynika to z faktu, że teoria dotycząca CCSVI jest jeszcze wciąż na wczesnym etapie rozwoju. W dalszym ciągu zbyt mała liczba pacjentów została objęta szczegółowymi i długoterminowymi badaniami, by móc wyciągnąć ostateczne i potwierdzone naukowo wnioski, przede wszystkim co do długofalowej skuteczności terapii – zwłaszcza w stosunku do pacjentów ze stwardnieniem rozsianym"

Dzięki Wam przeczytałam ostatnio więcej na temat zabiegu na który czekam, niż w ostatnim roku, a cytat wyżej daje mi naprawdę do myślenia. dobrze, że uczciwie piszą na jakim etapie owe zabiegi są realizowane.
ainec-ania

Odpowiedz