Ktoś coś wie o amed's czy to fikcja?

Opinie o klinikach, przychodniach, szpitalach itp. - które polecacie a które należy omijać z daleka. Doświadczenia pacjentów.
Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Odp: Ktoś coś wie o amed's czy to fikcja?

Post autor: Cypek » 24 cze 2010, 14:37

Cieszę się, że Ameds to nie fikcja :D bo to zawsze alternatywa dla Katowic. Kolejki jak widzę też nie są straszne, skoro można zapisać się na wrzesień.
Napisz o kosztach, bo to bardzo ważne dla osób które wybierają się na zabieg.
Ponadto czekam na Twój raport CCSVI :mrgreen:

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

karola

Post autor: karola » 24 cze 2010, 16:22

BADANIE CCSVI
USG Doppler, rezonans magnetyczny, badanie neurologiczne, badanie morfologiczne) - 4.380 PLN

ZABIEGI CCSVI

BALONOWANIE
(Venografia rtg, zabieg balonowania, 2 noce w szpitalu)
12.110 PLN

JEDEN STENT
(Venografia rtg, zabieg stentowania, 2 noce w szpitalu)
13.810 PLN

DWA STENTY
(Venografia rtg, zabieg stentowania, 2 noce w szpitalu)
16.420 PLN

BADANIE KONTROLNE
(USG Doppler, rezonans magnetyczny, badanie neurologiczne
3.090 PLN

ale raportu raczej nie bedzie bo to za duzo pisania chyba ze najdzie mnie ochota i znajde troche czasu

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 24 cze 2010, 22:27

ooo mamma-mia - te ceny zwalają z nóg. Podsumowałem to i wyszło mi razem :shock: 49810zł :shock: . Dobrze, że jest taki Ameds i nikt nikogo do niczego nie zmusza, ale finansowo to nie jest konkurencja dla Katowic, bo tam koszta są przynajmniej o połowę niższe :?

Mimo wszystko namawiam Cię do napisania raportu ;) zawsze to jakiś własny wkład w pomoc innym chorym na SM.
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

karola

Post autor: karola » 25 cze 2010, 10:14

spokojnie oni staraja sie robic przewaznie balonikowanie bo stenty sa o wiele bardziej niebezpieczne bo moga zastawki uszkodzic i do tego jak zgina sie glowe czy rusza nia to on potrafi sie odksztalcic. mnie wlacznie z 2osobowym pokojem za za 3 dni wyszlo 17 tys takze nie najgorzej no i najwazniejsze wszystkie badania sa na miejscu w tym samym budynku nie trzeba nigdzie jezdzic

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 25 cze 2010, 12:12

karola pisze:stenty sa o wiele bardziej niebezpieczne bo moga zastawki uszkodzic
No niezle z tym wszystkim...
amilo » 20 Cze 2010, 23:18

18.06.2010r zabieg stentowania - bez problemów około 40 minut.
Stent żyły szyjnej lewej w miejscu zastawki. Prawa nie ruszana.
źródło: http://stwardnienie-rozsiane.org/leczen ... .html#p210

No i ciach - po zastawce.

[tak przy okazji: o refluksach spowodowanych samym niedomykaniem zastawki bylo pisane jeszcze na Biegusach]
Verba volant, scripta manent

karola

Post autor: karola » 25 cze 2010, 15:41

primosz do kogo pijesz??

Chris

Post autor: Chris » 26 cze 2010, 07:04

Witam. Jestem zapisany w Katowicach przełom 2011-2012, w Warszawie zapisałem się tylko jak pojawiły się informacje. Planowali mnie na czerwiec ale jestem w rozjazdach i musiałem odpuścić. Obiecali przesunąć mnie na wrzesień. Czy ktoś jeszcze ma doświadczenia z tej kliniki. Czy warto wydać u nich pieniądze czy lepiej poczekać na Katowice u dr. Simki. Dr. Simka wydaje się znacznie bardziej przekonujący widziałem go na konferencjach obok Zamboniego. Czy CCSVI jest tak proste że może robić to każdy, czy diagnostyka nie wymaga doświadczenia. Napiszcie jeśli macie doświadczenia z amedsem.

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 26 cze 2010, 08:58

karola pisze:primosz do kogo pijesz??
Przypomnial mi sie post z raportu amilo i postanowilem skonfrontowac go z tym,co napisalas.Zastanawiajace jest to rozne podejscie do stentowania.Tyle w tym temacie :)

Chris pisze:Czy CCSVI jest tak proste że może robić to każdy, czy diagnostyka nie wymaga doświadczenia.
Kiedys obilo mi sie o uszy,ze trzeba przejsc specjalne szkolenie za ciezkie pieniadze albo odbyc je przy kupnie 'specjalnego' Dopplera (za jeszcze wieksza kase).

karola

Post autor: karola » 26 cze 2010, 10:19

ja napisalam to czego sie dowiedzialam na miejscu. i wiem tez ze oni staraja sie udrazniac jedna zyle a nie dwie. dodatkowo wspolpracuja z lekarzem z austrii tylko nazwiska nie pamietam cos na sz . ja z amedsu jestem zadowolona bo jakbym miala czekac na katowice to na bank na wozku.

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 26 cze 2010, 20:13

Nazywa sie Franz von Schelling i ma konkretne zdanie nt. CCSVI a najlepsze,ze nie jest ograniczony ;) Na Biegusach duzo pisalismy/czytalismy o tym dzieki pomocy neutralnej-Edyty [<---pozdrawiam!].

Zycze owocnego zabiegu i sukcesu w leczeniu.Oczywiscie mam nadzieje na raport w miare mozliwosci :) Mozesz nawet teraz zaczac go pisac i po zabiegu - bedzie nam latwiej wyczytac roznice :D

Odpowiedz