JA i wit D

Dzienniki osób chorujących na SM.
maja

JA i wit D

Post autor: maja » 25 cze 2011, 23:11

Zanim rozpoczne stosowanie wit D robie badania , moj stan na dzisiaj ............
Choruje 11-sty rok, mam postac pierwotnie postepujaca, z niedowladem prawej strony ciala (noga i reka) niesprawnosc sie poglebia, dzis jestem osoba samodzielna choc w czynnosciach ktore wymagaja pracy dwoch rak musze sie zwrocic o pomoc, chodze z laska, jestem malo stabilna, mecze sie !!!!!!!!! i to jest dla mnie najbardziej dołujące. Od lekarzy dowiedzialam sie ze przy tej postaci jest tylko leczenie objawowe i tak od dziesieciu lat tylko na spastyke, czytajac fora znalazlam rozne metody z ktorych korzystalam lub korzystam (LDN, zapper, CCSVI i wiele innych) dzis oceniajac siebie mysle ze moze w kazdej metodzie jest jakas nadzieja i ze moze bylo by o wiele gorzej.
Teraz jak w ccsvi wyszlo ze mam drozne zyly to poczytalam ksiazki dr Wojciechowskiej i stad ten pomysl z wit D

-- 20 Lip 2011, 21:03 --

Witam.
Odebralam wynik z badania wit D total (D3+D2) i widze ze dr. Wojciechowska miala racje, my z SM mamy braki powazne tej wit. Wartosci referencyjne dla doroslych to 30-80 ng/ml ja mam 7,26

-- 04 Wrz 2011, 20:14 --

Stosuje juz miesiac vit D o nazwie DEVIKAP (to sa kropelki) jeszcze za krotko na obserwacje poprawy, ale mysle ze taka nastapi, lekarz powiedzial mi ze moje poty i oslabienie moze byc z braku tejze wit

-- 14 Sty 2012, 20:42 --

do tej pory stosowalam wit D w ilosci 10000ju, teraz zmniejszylam do 5000ju , poprawy swojego zycia nie widze, ale nie ma rowniez pogorszenia, zamierzam zrobic badania kontrolne tylko przeczekam ta burze NFZ

-- 17 lis 2013, 21:20 --

Ponieważ trudno było zdobyć skierowanie na badania witaminy D, wybrałam się do specjalisty od leczenia osteoporozy i jestem pod jego opieka, bo okazało się ze wyniki z badan są obniżone od normy. Teraz jestem pod kontrola lekarza i zażywam wit D która powoli wyrównuje poziom, ale jest to wielkość 500 j, lekarz nie da więcej.
Co się tyczy mojego samopoczucia i wpływu tejże wit D to nie obserwuje różnic, ale nie jest gorzej !!!!!

Odpowiedz