Dylematy odnośnie interferonu

Luźne tematy niekoniecznie związane z SM.
Awatar użytkownika
orchidea

Odp: Dylematy odnośnie interferonu

Post autor: orchidea » 25 cze 2012, 12:26

Zdecydowalam sie na beta-interferon po kolejnym rzucie choroby. Biore "lek" od 1,5 miesiaca. Nie goraczkuje, ale mam okropne dreszcze w nocy. Robi mi sie zimno i zaczynam sie trzasc... ubiore na siebie 2 bluzy i kocyk (robi sie ciepelej), ale trzese sie jeszcze przez jakies 10min. I tak kilka razy w nocy po zastrzyku. Czasami to mnie tak wykancza, ze nie jestem w stanie wstac rano i leze do 13 w lozku. Caly czas jestem zmeczona i ospala (zastrzyk biore co 2 dni). W miejscach po zastrzyku dostaje bolu miesni, ktore utrzymuja sie przez 3 dni (zastrzyk jest podskorny, a nie domiesniowy). Lekarz mowi, ze kazdy reaguje inaczej, ale podobno objawy niepozadane znikaja po 3miesiacach. Mam nadzieje, ze po wakacjach sie to skonczy :) Jest to meczace, ale mam nadzieje, ze dziala, i ze bede cudem interferonu i wyzdrowieje. Wiem, ze ta choroba jest nieuleczalna, i ze interferon tylko opoznia ta chorobe, ale nadzieja jest ;)

Gosia73

Post autor: Gosia73 » 26 cze 2012, 09:49

Witaj Orchidea!!!!
Trzymam kciuki za Twoje ozdrowienie i mam nadzieję,że aż tak długo nie będą Cię męczyć dreszcze i inne nieprzyjemności z powodu interferonu .Ja dopiero czekam czy dostanę to' cudo' więc jeszcze nie mam doświadczeń ,ale może po 11.07 napiszę...mam taką nadzieję!!!!Trzymaj się ciepło ,pozdrawiam !

Awatar użytkownika
Joanna

Post autor: Joanna » 04 sie 2012, 01:03

Orchidea,Gosia73,jak tam Wasze leczenie interferonem?

Awatar użytkownika
orchidea

Post autor: orchidea » 07 sie 2012, 22:57

Jakos tak po 2miesiacach brania leku do dreszczy i bolu miesni doszly jeszcze zmiany skorne i zlapalam jakiegos strasznego dola i juz mialam po dziurki w nosie tych zastrzykow. W miejscu/na okolo miejsca zastrzyku robila sie taka spora czerwona, nierowna plama, ale schodzila po tygodniu. Pierwsza zrobila mi sie na brzuchu i tam niestety zostal niewielki slad (nie rzuca sie w oczy i wyglada jak znamie).

Naszczescie teraz zauwazam poprawe i moj optymizm wraca :) Kolejne plamy robily sie coraz mniejsze i szybciej znikaly. Dreszcze ustaly... czasami sa, ale duzo krotsze i slabsze. Mam wiecej energii, w porownaniu do zeszlego miesiaca (ale to chyba zasluga wakacji ;)).

Bol miesni po zastrzykach nadal dokucza i trwa od 2-5 dni. :| Musze przyznac, ze zastrzyki sa bolesne (do zniesienia, ale czasami jak trafie w jakies wieksze naczynie to musze mocno zacisnac zeby).

Wyniki badan krwi i moczu sa w porzadku :)

osmiornica

Post autor: osmiornica » 27 sie 2012, 12:57

Witam.
Mam na imie Zuzanna choruje na SM od ponad 4-rech lat .
Na leczenie w programie czekalam 1,5 roku.Dostalam 20 sierpnia 2012.
Po pierwszych trzech dawkach byly straszne bole miesni , ale po czwartej dawce wszystko bylo ok.
Mam pytanie odnosnie skutkow ubocznych- czy dlugo bede je miala?.

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 27 sie 2012, 21:20

Czesc :!: Takie bole nie sa czyms rzadkim i wiem,jak moga czlowieka wymeczyc ale sama zauwazylas,ze ustepuja i oby tak bylo nadal :) Kazdy reaguje inaczej,wiec trudno okreslic,jak bedzie u ciebie. Goraczkujesz,czy 'tylko' bol miesni :?:
Verba volant, scripta manent

osmiornica

Post autor: osmiornica » 28 sie 2012, 08:59

Dzieki Primosz.
W Moim przypadku byly okropne bole, przed zastrzykiem wzielam 2 tabletki Apapu , a w srodku nocy trzecia, i do rana przelerzalam.
Pozdrawiam wszystkich "forumowiczow"

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 28 sie 2012, 10:39

Ja lykalem paracetamol ale na poczatku i tak bywalo naprawde ciezko :roll: W kazdym razie,z czasem organizm przyzwyczail sie do leku i wszystko bylo OK.
Pozdrawiam :!:

osmiornica

Post autor: osmiornica » 30 sie 2012, 12:51

Dzieki Primosz.
Po czwartym zastrzyku bylo juz ok. Zreszta po karzdym nastepnym tez, po prostu moj organizm sie juz przyzwyczail.
Pozdrawiam serdecznie.
PS.Jak sie cos zmieni to poinformuje.

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 30 sie 2012, 22:34

Powodzenia w kuracji :)

p.s.: koniecznie

Odpowiedz