Książka - Skutek Uboczny Śmierć

Luźne tematy niekoniecznie związane z SM.
lida

Książka - Skutek Uboczny Śmierć

Post autor: lida » 16 mar 2013, 12:22

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/103231/s ... eki-lykasz
Wyznania pracownika koncernu farmaceutycznego.

Koncernom farmaceutycznym zależy na tym, żebyśmy byli stale chorzy. Chcą nam wmówić choroby. A jedynym powodem takiego postępowania są pieniądze.

Czy wiecie, że…
– koncerny farmaceutyczne wydają ponad 35 000 euro (przeszło 50 tys. dolarów) rocznie na jednego lekarza, by przepisywał ich produkty?
– ponad 75% czołowych naukowców w dziedzinie medycyny jest opłacanych przez przemysł farmaceutyczny?
– niekiedy leki zostają dopuszczone i wprowadzone na rynek dzięki korupcji?
– ludzie branży farmaceutycznej wynajdują nowe choroby i prowadzą działania marketingowe tak, by zwiększyć sprzedaż, a tym samym wartość akcji firm farmaceutycznych?
– koncerny farmaceutyczne coraz częściej biorą na celownik dzieci?

Efekt uboczny – śmierć to oparta na faktach opowieść o korupcji, przekupstwie i oszustwach napisana przez dr. Johna Virapena, który określany jest jako „osoba wtajemniczona z kręgu Wielkiej Farmacji”. W czasie 35 lat pracy w branży farmaceutycznej (głównie jako dyrektor generalny Eli Lilly and Company w Szwecji) Virapen był odpowiedzialny za wprowadzenie na rynek różnych leków. Wszystkie miały efekty uboczne.

Autor opowiada teraz całą prawdę i ujawnia brudne tajemnice, których mieliśmy nigdy nie poznać.
"Przekupiłem szwedzkiego profesora, by zwiększyć szansę rejestracji Prozacu® w Szwecji." - John Virapen
Lida

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Odp: Książka - Skutek Uboczny Śmierć

Post autor: Cypek » 17 mar 2013, 18:16

I jak fajna książka, bo nie wiem czy warto przeczytać?
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Odp: Książka - Skutek Uboczny Śmierć

Post autor: Primosz » 19 mar 2013, 21:56

lida pisze:Koncernom farmaceutycznym zależy na tym, żebyśmy byli stale chorzy. Chcą nam wmówić choroby. A jedynym powodem takiego postępowania są pieniądze.
To dopiero nowosc i sensacja :lol: Przepraszam bardzo ale jak ktos potrzebowal do tego jakiejkolwiek ksiazki,to ja sie pytam 'gdzie ma rozum?' albo 'w jakim swiecie zyje?' :roll:
Najciekawsze jest to,ze taki autor przez lata cos tam knuje,a tu nagle robi z siebie 'odkrywce' i 'zbawiciela'.
Przypadek? (pyt. retoryczne!)
Verba volant, scripta manent

Awatar użytkownika
Martinpi

Re: Książka - Skutek Uboczny Śmierć

Post autor: Martinpi » 28 gru 2017, 14:03

Ja jestem dokładnie tego samego zdania co mój poprzednik :) Nic dodać, nic ująć :)

okan

Post autor: okan » 11 sty 2018, 23:40

bardzo ciekawa książka, czytałem jakiś czas temu i polecam

Awatar użytkownika
spaciershark123

Post autor: spaciershark123 » 09 kwie 2018, 18:34

Warto poszperać w necie w tym temacie. Myślę, że z całą pewnością znajdzie się tam sporo sprawdzonych informacji :)

Odpowiedz