Wyszukiwarka

Luźne tematy niekoniecznie związane z SM.
Terry

Wyszukiwarka

Post autor: Terry » 24 mar 2013, 17:47

Trudno u nas o łatwy dostęp do badan klinicznych i osrodkow je wykonujacych.
Informacje albo po angielsku albo bez danych osrodka albo nieaktualne
Mało jest informacji o najnowszych takich projektach w ogole,a jeszcze trudniej skontaktowac się z osrodkiem je wykonujacym.
Czy pomogłaby w tym się łatwa ,przyjazna przegladarka pozwalajaca na dostęp do takich informacji? Czy ludzie faktycznie aktywnie szukaja w internecie badan klinicznych czy raczej licza na wskazowki swojego lekarza? zastanawiam się dlaczego tczegos takiego nie ma .
Co myślicie ?
Ostatnio zmieniony 24 mar 2013, 21:04 przez Cypek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do właściwego działu.

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Odp: Wyszukiwarka

Post autor: Cypek » 24 mar 2013, 21:06

Nie tyle wyszukiwarka co katalog z takimi danymi. Warunkiem i sensem jego istnienia musiały by być aktualne i kompletne dane o projektach badań.
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

Terry

Post autor: Terry » 24 mar 2013, 23:10

Aktualizacja byłaby warunkiem niezbędnym żeby taki katalog czy "przyjazna"wyszukiwarka miały sens.
Zastanawiam się jednak czy ludzie faktycznie tego szukaja,czy sa ciekawi czy chcieliby się kontaktować z takim ośrodkiem?
Wòwczas niezbędny byłby bezpośredni kontakt z ośrodkiem udostępniony przez to narzędzie.Strona amerykanska ma taki katalog ale mało zaktualizowany ,przeładowany treścia i z grubsza wymieniajacy tylko miasta biorace udział
A to niewiele

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 25 mar 2013, 07:56

Musiały by być projekty w Polsce. Gdyby były informacje o naborach do grup studyjnych w projektach, to myślę że znaleźli by się chętni do oglądania takiego katalogu.

Terry

Post autor: Terry » 25 mar 2013, 12:41

W Polsce jest prowadzonych okolo 400 roznych badan kliicznych rocznie
Informacje ( aktualne i merytorycznie istotne ) sa bardzo mało dostępne
Nie mowiac o tym z kim się kontaktować konkretnie Stad właśnie pytanie czy ludzie tak naprawdę chca i szukaja.
Masz może pomysł gdzie zadać to pytanie? Intuivja i doswiadczenie mòwia mi ,że sa grupy ktòre chciałyby wiedzieć o tych nowościach i mòc łatwo dotrzeć do informacji Ale intuicja to jedno , a fakty to drugie.

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 25 mar 2013, 14:38

Myślę, że takie pytanie "na sucho" może znacząco odbiegać od rzeczywistości. Widzę, że robisz coś w rodzaju sondowania rynku, ale szczerze to nie mam pomysłu gdzie mógłbyś uzyskać wiarygodne dane. Możesz zadawać pytania na forach dla osób przewlekle chorych - takich jak to, ale z doświadczenia wiem, że ludzie z natury są leniwi i raczej nie chce im się pisać i odpowiadać na pytania.

Jako administrator forum zauważyłem że pomimo dość sporej liczby zarejestrowanych użytkowników i sporej dziennej liczby odwiedzin, użytkowników aktywnie udzielających się na forum jest kilkunastu - a tych regularnie coś piszących dosłownie kilku. Myślę, że wynika to głównie z tego, że ludzie przede wszystkim szukają informacji przydatnych dla siebie, a pisać raczej im się nie chce.

Awatar użytkownika
Martinpi

Re: Wyszukiwarka

Post autor: Martinpi » 28 gru 2017, 14:09

Ja bym jeszcze popytał o to znajomych. To może być dobre rozwiązanie :)

Odpowiedz