Sposób na zycie

Luźne tematy niekoniecznie związane z SM.
orzel1985

Sposób na zycie

Post autor: orzel1985 » 06 sty 2014, 21:06

cześć Wszystkim, mam mały problem. Odkąd zwolnili mnie z pracy (rok temu) siedzę w domu na świadczeniu rehabilitacyjnym i nie robię dosłownie NIC już powoli wariuje, mój stan psychiczny jest nienajlepszy co gorsze czuje się z dnia na dzień gorzej. Nie macie dla mnie żadnego pomysły żeby czymś się zająć?

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Odp: Sposób na zycie

Post autor: Cypek » 06 sty 2014, 23:08

Ja nie narzekam na nadmiar czasu, ale rok temu założyłem akwarium i muszę teraz wygospodarować na to trochę czasu. Dla mnie to świetna zabawa i powoli zaczyna robić się z tego pasja, bo już myślę o większym zbiorniku niż mam.
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

belanna

Post autor: belanna » 11 sty 2014, 13:35

Ja również nie narzekam na nadmiar czasu, ale podpowiem, co robię dla własnej przyjemności i co robiłam także wtedy, kiedy SM nie pozwalało mi na zachowanie aktywności zawodowej. Moją pasją od jakiegoś czasu są seriale i filmy Star Trek, nie tylko oglądanie, co zresztą daje dużo frajdy, ale również rozmowy o nich na forach internetowych. Lubię też inne seriale (np. "Desperate housewives", "Downton Abbey", do pewnego czasu "Gra o tron"), czytam również, co ludzie piszą o nich na forach (ale tu się raczej nie wypowiadam), czy moje wrażenia pokrywają się z wrażeniami innych. Poza tym bardzo lubię czytać, zarówno książki jak i gazety, i również zdarza mi się przeglądać Internet pod kątem aktualnych i przeszłych lektur. Poza tym prowadzę własnego bloga, nie tylko o zdrowiu, ale też o różnych spostrzeżeniach z codziennego życia, a takie ma zazwyczaj każdy. Lubię też haftowanie krzyżykiem. Te wszystkie przyjemności musiałam ograniczyć, kiedy miałam problemy ze wzrokiem, ale teraz nie mam z tym tak dużych problemów, mogę sobie pozwolić na powrót do tych aktywności, co jest prawdziwym błogosławieństwem.

slawkoc9jI

Post autor: slawkoc9jI » 22 sty 2014, 13:19

Jeśli masz nadmiar czasu, zainwestuj go w hobby. Rysuj, czytaj, piecz, pisz bloga, rób filmy, fotografuj, oglądaj seriale, recenzuj, haftuj, naucz się gry na jakimś instrumencie, albo nowego języka. Możesz też szukać pracy freelance, np jako grafik. Rób wszystko, cokolwiek uczyni Cię szczęśliwą.

Syke

Post autor: Syke » 26 mar 2015, 20:22

orzel1985 pisze:cześć Wszystkim, mam mały problem. Odkąd zwolnili mnie z pracy (rok temu) siedzę w domu na świadczeniu rehabilitacyjnym i nie robię dosłownie NIC już powoli wariuje, mój stan psychiczny jest nienajlepszy co gorsze czuje się z dnia na dzień gorzej. Nie macie dla mnie żadnego pomysły żeby czymś się zająć?
Cześć! Myślę, że powinieneś się ze mną skontaktować. Możesz napisac do mnie prywatną wiadomość?

malorex

Post autor: malorex » 27 mar 2015, 14:37

Prosze podaj mi maila . To porozmawiamy chętnie poczytam dobrych rad.

farsa
Kontaktowanie:

Re: Sposób na zycie

Post autor: farsa » 20 gru 2016, 15:20

Jesteś w stanie zrobić bardzo wiele rzeczy siedząc w domu. Zainteresuj się może czymś nowym, znajdź grupy wsparcia na internecie? Nauka nowego języka jest możliwa przez internet i bardzo angażuje.

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 20 gru 2016, 22:20

Ja ze swojej strony polecam akwarium - nawet niewielkie.
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

sitnju

Post autor: sitnju » 17 wrz 2017, 18:21

Warto jest znaleźć sobie jakąś pracę - nawet gdy pieniądze nie są potrzebne warto jest coś robić :)

ZosiaSamosia

Post autor: ZosiaSamosia » 30 wrz 2017, 13:29

Musisz znaleźć sobie jakąś pasję, częściej wychodzić z domu... Bo inaczej naprawdę możesz wpaść w jakąś chorobę psychiczną :(

Odpowiedz