SM w mediach...

Ogólne rozmowy o chorobie.
agnes28

Odp: SM w mediach...

Post autor: agnes28 » 30 gru 2011, 23:16

hehe dziękuję za pytanie. Powiem tak. Bardzo dużo wycieli bardzo istotnych rzeczy, które mówiłam, m.in. o ŚRODZIE :D
brałam wtedy Avonex i strasznie się źle czułam, ale teraz od paru miesięcy zmienili mi lek na Betaferon, więc środy już przeżywam całkiem normalnie ;)
Odwaga? Nie poczułam się odważna ;) po prostu była to kolejna osoba, której opowiedziałam jak się czuję (tylko, że w tv pokazali te najgłupsze momenty, mówiłam dużo o chorobie, chamy wycięli xd)
W ogóle nie czułam się skrępowana, nie mogłam uwierzyć w to, że byłam w telewizji :) świetnie się czułam, więc nie wiązałam to z odwagą. Dopiero jak zobaczyłam siebie poczułam się trochę śmiesznie, ale ogólnie wrażenia pozytywne :)
I oczywiście dziękuję za komplement :) Wielu ludzi mi powiedziało, że bardzo pozytywnie wyszłam, więc jest mi bardzo miło :)
P.S. Przepraszam, rozpisałam się ;D

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 01 sty 2012, 23:53

Musieli pociąć na pewno ze względu na czas w TV, natomiast wybrali te fragmenty, które wg ekspertów od marketingu najlepiej się sprzedadzą, niestety ale światem żądzą pieniądze a mediami wyjątkowo mocno.

I nie przepraszaj jak się rozpiszesz, bo tutaj nie mamy ograniczonego czasu antenowego :lol:
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

agnes28

Post autor: agnes28 » 02 sty 2012, 21:09

tak, ale się sprzedało. beznadziejnie xd z tej rozmowy wynikło, że jestem jakąś zdesperowaną nastolatką, której nikt nie chce ^^ i jeszcze ta tragiczna zapowiedź, która jest kłamstwem do kwadratu. no, ale życie :)
tak, wiem, mogę pisać ile chcę, ale jednak czasem fajniej jest krótko i zwięźle, a nie tak długo, że oczy bolą xd

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 18 sty 2012, 14:57

Skazani na siebie - Ekspres Reporterów TVP2:

tvp.pl:
Obrazek

youtube:
Obrazek

25grazyna

Wywiad z chorą SM ponad 40 lat w NTV

Post autor: 25grazyna » 14 cze 2012, 10:59

Ostatnio zmieniony 14 cze 2012, 15:18 przez Cypek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przyłączono do istniejącego wątku

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 01 paź 2012, 12:46

"SM – walcz o siebie!" – kampania dotycząca stwardnienia rozsianego (wideo)

Do listopada potrwa rozpoczęta właśnie kampania pod hasłem „SM – walcz o siebie!”, dotycząca stwardnienia rozsianego. Po jej zakończeniu odbędzie się badanie ewaluacyjne.

Celem ogólnopolskiej akcji jest poinformowanie, że właściwe leczenie i specjalistyczna rehabilitacja, rozpoczęte we wczesnym etapie choroby, coraz częściej dają szanse na w pełni normalne funkcjonowanie.

Kampania obejmie telewizje: TVP1, TVP2, TVP Info, TVN, TVN 7, TVN Style, TVN Turbo, TVN Meteo, Tele5 i Polonia1. Reklamy pojawią się też w sieci Multikino, na 300 ekranach plazmowych sieci Benefit Multimedia oraz na ekranach City TV.

W ramach kampanii telewizyjnej i kinowej przygotowano dwa spoty:
"SM - walcz o siebie". Off road
"SM - walcz o siebie". Pilot

i spot radiowy:
"SM - walcz o siebie" - reklama radiowa

strona kampanii: www.sm-walczosiebie.pl

Tylko jak to wszystko ma się do rzeczywistości i realiów w naszym kraju :? :?:

mandrzej

Post autor: mandrzej » 05 paź 2012, 09:13

Otóż mnie uderzył tekst na końcu spotu jednego (jeden widziałem) który brzmi:

„Odpowiednio podjęta terapia to szansa na normalne życie. Nie zmarnuj jej”.

Dla mnie to brzmi tak: „Jak się chory na SM nie chce leczyć to jego wina. Szanse ma na wyciągnięcie ręki na każdym kroku, więc jak ją marnuje to jego wybór”.

A ja się pytam – ale o co chodzi? O czym jest ten tekst? O kolejce do leczenia? O kolejce do rehabilitacji? O kolejce do psychologa? Wielomiesięcznych i wieloletnich!

O tym, że nie każdy ma szansę w ogóle dostać się do programu leczenia? A jak się dostanie to czeka kilka lat w kolejce. Lat, które uciekają i ta terapia nawet wtedy, z każdym dniem nie jest już „odpowiednio podjęta”. Bo w przypadku SM odpowiednio to znaczy jak najszybciej. O tym, że na darmową terapię u psychologa czeka się kilka miesięcy czy nawet rok?

Ale może o tym, że chory przeciętny ma kilka tysięcy złotych miesięcznie (najmarniej) na tę odpowiednią terapię? Ilu znacie takich? Ja – żadnego.

Fajnie, że jest taka akcja, że się mówi.

Ale po co takie zdanie? Jak ktoś nie wie to naprawdę uwierzyć może, że chorzy na SM to ciołki, które mają wielkie perspektywy terapii ale im się nie chce, czy coś.

Nawet wspomniałem o tym na facebookowym profilu tej kampanii ale mnie opluli, że narzekam i że kampania ma motywować itd itd. No nie wiem…

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 05 paź 2012, 13:19

Ja natomiast zgadzam się z Tobą, stąd też moje podsumowanie na końcu
Tylko jak to wszystko ma się do rzeczywistości i realiów w naszym kraju
Myslę, że na końcu tych spotów powinno być:

Odpowiednio podjęta terapia to szansa na normalne życie. Nie zmarnuj jej - ale nie licz na pomoc państwa, tylko weź kredyt na swoją terapię.

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 09 paź 2012, 14:16

Audycja o działalności Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Głogowie:
Chcę! Mogę! Pomagam!

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 24 paź 2012, 12:01

Odpowiedz