Rozpoznanie SM w MR głowy

Ogólne rozmowy o chorobie.
eweli7

Rozpoznanie SM w MR głowy

Post autor: eweli7 » 23 lip 2015, 18:23

Witam,
odebrałam właśnie opis badania MR, który trochę mnie przestraszył i szukam odpowiedzi czy faktycznie rozpoznano u mnie SM, dlatego chciałabym bardzo prosić żebyście podzielili się ze mną wiedzą i doświadczeniami na ten temat, bo zanim doczekam wizyty u neurologa zjedzą mnie nerwy. Opis brzmi następująco:
W obu półkulach mózgu widoczne są dość liczne, niewielkie okołomodzelowate, okołokomorowe i w zakrętach U oraz w moeści po stronie lewej obszary T2 hyperintensywne odpowiadające prawdopodobnie ogniskom demielinizacyjnego uszkodzenia istoty białej w przebiegu SM (do weryfikacji prospektywnej). Mierny zanik ciała modzelowatego. Struktury podnamiotowe bez zmian ogniskowych. Struktury mózgu i móżdżku nieprzemieszczone. Układ komorowy i zbiorniki podstawy prawidłowe. Kompleksy nn VII i VIII prawidłowe. Wnioski: SM?
Czy takie rozpoznanie może rzeczywiście świadczyć o SM?
Pozdrawiam

eweli7

Odp: Rozpoznanie SM w MR głowy

Post autor: eweli7 » 08 wrz 2015, 15:20

Mój post zostaje bez odpowiedzi...
Może dodam kilka słów o (być może) objawach. Nie wiem na ile to kwestia podświadomości, ale od dłuższego już czasu rodzina i znajomi postrzegają mnie za dość niezdarną osobę. Mam mianowicie problemy z równowagą, często się chwieję nawet gdy stoję prosto, przy okazji nie omieszkam uderzyć w coś którąś częścią ciała. Ręce często mi drżą, a w nogach czuję mrowienie. Często zapominam o czym przed chwilą pomyślałam, co miałam zrobić itp.,a le doskonale pamiętam nazwiska czy dane liczby. Proszę o jakąś odpowiedź. Dodam, że wcześniej mnie to nie niepokoiło, bo do lekarza zgłosiłam się jedynie z silnymi bólami głowy, a to chyba nie jest objaw tej choroby. Bardzo liczę na pomoc z waszej strony....

belanna

Post autor: belanna » 11 wrz 2015, 21:26

Czy takie rozpoznanie może rzeczywiście świadczyć o SM?
Tak, to może być SM. Ale musi to jeszcze potwierdzić lekarz.
Co do objawów, to najbardziej do SM pasują te zachwiania równowagi; trudność w przypominaniu sobie czy bóle głowy są już mniej charakterystyczne dla SM.

I nie denerwuj się, SM to naprawdę nie koniec świata :)

eweli7

Post autor: eweli7 » 18 wrz 2015, 18:40

Wiem, że to nie koniec świata, mój strach wynika chyba z tego, że do tej pory nie miałam styczności z tą chorobą i malo o niej wiem. Póki co czeka mnie kontrolny rezonans i badania w szpitalu, lecz dopiero w styczniu. Dziękuję za odpowiedź :)

kamilakonieczna

Post autor: kamilakonieczna » 09 maja 2016, 10:16

Nie sądzę aby ktoś zgodził się udzielić Tobie diagnozy poprzez internet. Jeśli pytasz o MR to jest to tylko jeden z czynników który pomaga rozpoznać chorobę, ale nie jedyny.
Immunomodulin od (8.11.2016)

Odpowiedz