Objawy SM

Ogólne rozmowy o chorobie.
koala60

Odp: Objawy SM

Post autor: koala60 » 17 sie 2010, 10:35

mam pytanie czy komuś z was bola nogi ,mnie od jakiegoś czasu od rana bolą że nie mam sił chodzić po domu, jeżeli tak to czym się wspomagacie?

apacz23

Post autor: apacz23 » 17 sie 2010, 14:20

bolały przed fala upalów,w upały...każda zmiana pogody,meteoropata pełną gębą
prócz tego znowu wrócił obrzęk stóp,medyk zalecił mi Furosemid,tylko kto mnie z klopa podniesie(czasem)
koalka,może masz kłopoty krążeniowe?co u esemków się zdaża,jaki zmiany wiekowe w żyłach też

koala60

Post autor: koala60 » 17 sie 2010, 16:53

Fakt krążenia w żyłach ni sprawdzałam ,ale mnie głównie bolą łydki lecz nie puchną

apacz23

Post autor: apacz23 » 18 sie 2010, 09:35

inna sprawa toże mięśnie domagają się odrobiny ruchu,krążenie swoim torem
jak możesz zaopatrz się w taśmę rehabilitacyjną lub bandarz elastyczny,za ich pomocą trochę łydkom dasz ruchu.

koala60

Post autor: koala60 » 18 sie 2010, 13:47

ruchu to mi nie brakuje bo mam duży dom i samo przemieszczanie się po nim to już duży wysiłek a jak by było mało to mam w piwnicy bieżnię, ale właśnie oto chodzi że co raz bardziej brak mi sił ,a jeszcze w zeszłym roku zdobyłam szczyt 1400m w Bieszczadach z zawrotami głowy \które mam cały czas\ ale miałam więcej sił.

apacz23

Post autor: apacz23 » 18 sie 2010, 15:36

ciuż,latka lecom,esemek tyż swoje dokłada,
no,no,no,toc z Ciebie Himalaistka ,pozostaje mnie jeno gratulacje złożyc ;)

koala60

Post autor: koala60 » 18 sie 2010, 16:31

To żeś mnie rozśmieszył :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

apacz23

Post autor: apacz23 » 22 sie 2010, 21:20

trafiło i mnie.już sam nie wiem czy to esemek,czy coś od kręgosłupa.od miesiąca wzinem się za się,min.doskonalenie jazdy furką(wózkiem)pokonywanie krawężników,podjazdy zama jazda,cwiczenia usprawniające,wszystko szło dobrze
ale od dwóch tygodni,przewrotka w czasie snu bywa wybudzaczem ,barki bolą jak czorty,odstawienie kubka z piciem w bok
...to już po kubku lub kałuża herbaty na podłodze.byłem z tym u medyka familijnego,mogłem nadwyręzy rękę,u ortopedy ..
poprzeginał mnie jak mógł-raczej nie od kręgosłupa,to samo neuro...już wjazd na ok.10cm krawężnik to dla mnie nie problem,trochę wzmocniłem mięśnie rąk,tułowia...najgorsze jest to,aby moja Mama,niezorientowała się że mam problem
odpuszczam sobie od wczoraj wózkowe ewolucje,czy te uporczywe pobolewanie to może by oznaką rzutu?

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 23 sie 2010, 18:55

Moze to takie opoznione zakwasy? ;) To moze byc po prostu z przemeczenia,bo zbyt intensywnie zaczales cwiczyc i organizm wymieka.Zmniejsz 'obroty' na jakis czas i obserwuj - taka mam koncepcje ;)
Verba volant, scripta manent

apacz23

Post autor: apacz23 » 23 sie 2010, 21:28

zakwasy? całkiem możliwe ,dzień wstrzemięzliwości od zaprawy rannej...i spastyka się nasila z zakupów ledwie po 8 schodkach wlazłem.zauważyłem u sie, wzrost zawrotów głowyjuż mnie AMEST odpadł,Katowice tyż ...Mama zaczeła
wtbiega na klatkę i wzywa pomocy,a wczoraj było o,ki... a dzisiaj ,tylko drzwi od wc zamknołem...i już" ratunkuu"

Odpowiedz