Objawy SM

Ogólne rozmowy o chorobie.
jimmyjoe87

Odp: Objawy SM

Post autor: jimmyjoe87 » 30 sie 2010, 20:36

a wie ktos moze gdzie tkwi przyczyna drzenia delikatnego oka przy np. patrzeniu ostro w prawo bez przechylania glowy ?

krzys131169

Post autor: krzys131169 » 30 sie 2010, 21:41

Witaj bez wzgledu czy to rzut czy zakwsy poranna zaprawa to jest to co musimy. Jesli to zakwasy trzeba rozciagac miesnie i cwiczyc gdzie jest ten APACZ ktury ze wszystkiego sie smial przecierz dobrze wiesz co musisz glowa do gory mniej cwicz ale cwicz. Pozdrawiam trzymaj sie i badz dobrej mysli jutro bedzie lepiej. KRZYS

apacz23

Post autor: apacz23 » 30 sie 2010, 22:44

sytuacja z Matulą troche opanowana,wróciłem do gimnastki,i troche mi sie nazbierałodo naprawiania w chałupie
Krzysiu dzieki za słowa wsparcia,byłam pewnikiem nad krawedzią,ale sławnego kroku w przód...jeszcze nie czas ;)

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 30 sie 2010, 22:54

jimmyjoe87 pisze:a wie ktos moze gdzie tkwi przyczyna drzenia delikatnego oka przy np. patrzeniu ostro w prawo bez przechylania glowy ?
Przeczytaj calosc,bo moze to byc wlasnie to :arrow: http://www.pozytywnyimpuls.pl/archiwum.php?id=6&art=122 .

A tu rozwiniecie tematu:
'Ze względu na rozwój móżdżku pełnione oraz przez niego funkcje wyróżniony został dodatkowy podział na:

móżdżek przedsionkowy (móżdżek stary archicerebellum) - odpowiadający za zachowanie równowagi i ruchy gałek ocznych. Poprzez narząd przedsionkowy otrzymuje informacje o pozycji głowy w przestrzeni (w stosunku do otoczenia, jak również w stosunku do samego ciała).
w jego skład wchodzą kłaczek i grudka nazywane wspólnie płatem kłaczkowo - grudkowym – lobus flocconodularis. Uszkodzenie tego płata skutkuje zaburzeniami równowagi z niepewnością stania (astasia) i chodu (abasia). Pacjent chodzi chwiejnie, na szeroko rozstawionych nogach, zataczając się (bezład tułowia). Niepewność ta nie zależy od obecności bodźców wzrokowych (zamknięcie oczu nie pogarsza niezborności) [...]'
(źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/M%C3%B3%C5%BCd%C5%BCek)
Verba volant, scripta manent

jimmyjoe87

Post autor: jimmyjoe87 » 01 wrz 2010, 14:42

dzieki priomosz, no niby to ale nie do konca to
musze poszukac jeszcze mzoe cos sie znajdzie
jakby ktos wiedzial dajcie znac

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 01 wrz 2010, 17:46

Czemu nie do konca to?

apacz23 pisze:wróciłem do gimnastki
Jak teraz jest po cwiczeniach?Miesnie nadal stawiaja opory?
Verba volant, scripta manent

apacz23

Post autor: apacz23 » 01 wrz 2010, 20:47

jimmyjoe87.nasza wiedza jest mizerna w Twoich dociekaniach.
Primoszu.jesr o,ki.szpenia poroziągała,pózniej hantle w dłoń mnie dała.ech życie...jest brutalne
nie trafiłem na poręcz...ale ten widok cudnej przełeczy...
idę stąd,bo mnie zara ktoś na kopach we właściwe miejsce przeniesie

jimmyjoe87

Post autor: jimmyjoe87 » 01 wrz 2010, 21:07

nie o konca to bo z rownowaga nei ma to nic wspolnego. chodzi o takie delikatne drganie oczka na wychyleniu na horyzont. ale faktycznie to zapewne mozdzek bo wszystkei okulistyczne badania idealne, lacznie z potencjalami.

apacz23

Post autor: apacz23 » 01 wrz 2010, 21:32

pszem Ciebie.ma i to wiele,jak zamkniesz oczęta swe,ściany na Cię nie napierają?albo sztorm na podłodze?...

cóż,skoro wiesz więcej... :shock:

jimmyjoe87

Post autor: jimmyjoe87 » 04 wrz 2010, 12:36

niestety nie wiem lepiej tylko szukam odpowiedzi :)
jak zamkne oczy to nic sie nie dzieje. nic co mialoby cos wspolnego z zachwianiem rownowagi.

Odpowiedz