Objawy SM

Ogólne rozmowy o chorobie.
apacz23

Odp: Objawy SM

Post autor: apacz23 » 02 lis 2010, 10:17

witam po nieobecności
zdaje się że mójci esemek bierze się za moje łapki,o szyciu igłą mogę zapomnieć,utrzymanie noża czy posłodzenie arbaty
jakie cifne wypadanie w/w przedmiotów,najgorsze jest rankiem gdy trza siekacze umyć...
jak sobie radzicie z podownym problemem?
będę dzwięczny za dorady ;)

jimmyjoe87

Post autor: jimmyjoe87 » 02 lis 2010, 20:15

a wiesz ze to moze i wina okresu przejsciowego i pory roku. bo tez zauwazylem jakies dziwne rzeczy ale delikatne bardzo
miejmy nadzieje ze to chwilowe

apacz23

Post autor: apacz23 » 02 lis 2010, 21:08

Hi.
Raczej meteopatycznuch skłonności nie miałem nigdy ale ...może to to
zobaczymy,piłeczka jeżyk poszła w ruch częściej,denerwuje mnie też to że korka od butelki z piciem czasem
ni ciorta odkręcić nie idzie,do tego dochodzą jeszcze co dwa tygodnie lub trzy utrata bycia wiem że mam wyjść
wychodzę...ale jak wróciłem i skąd ,bij mnie, nie wiem ,o tych brakach w pamieci mówiłem medykowi
"tyn typ tak miewa" ;)

zajmajk

Post autor: zajmajk » 03 lis 2010, 11:55

witam, od trzech dni meczy mnie taki fakt - nie widze zbyt wyraznie, tak jakby jakies mroczki przeszkadzaly towarzyszyly temu na poczatk bole glowy. jak wzmocnić oczka? i czy ktos z was mial podobne objawy? dzieki za odpowiedz

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 03 lis 2010, 12:27

Podłożem tych objawów są najprawdopodobniej sprawy neurologiczne. Zaglądnij tutaj: http://www.stwardnienie-rozsiane.org/Cw ... --t83.html
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

zajmajk

Post autor: zajmajk » 10 lis 2010, 11:51

dzieki Cypek - cwicze dopiero od dwóch dni bo nie mialem dostępu do kompa i wczesniej nie widzialem odpowiedz. a powiedz mi jeszcze jak czesto cwiczyc w ciagu dnia? i czy jakimis suplementami moge poprawic swoj wzrok? bo te objawy jakby minely w pewnym stopniu nie mam juz swiatlowstretu, pozostal nadal problem z ostroscia widzenia, musze mocno skupic wzrok zeby przeczytac drobne litery badz spojrzec na cos z daleka. dziekuje jeszcze raz za te cwiczenia i za pomoc:)

apacz23

Post autor: apacz23 » 10 lis 2010, 12:01

ćwiczonka swoją drogą ale wdepnij do okulisty jak najprędzej
być może trafiło Cię zapalenie nerwu wzrokowego
Vicebrol i Witamina E ale dawkę ustali Ci medyk od oczu
;)

zajmajk

Post autor: zajmajk » 10 lis 2010, 13:26

hm wlasnie to podejrzewalem od poczatku tyle ze objawy ustęują wiec sadzilem ze obejdzie sie bez pomocy lekarza,ale niestety bede chyba zmuszony z niej skorzystac, zwlasza ze vicebrol z tego co przeczytalem jest na recepte:( no nic dzieki za pomoc
Ostatnio zmieniony 10 lis 2010, 20:43 przez Cypek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: używaj opcji "edytuj"

Marciuchna

Świeżynka

Post autor: Marciuchna » 24 lis 2010, 20:31

Witam Wszytkich serdecznie!!!
Jestem nowo zdiagnozowana. Mam 12 ognisk demielinizacyjnych oraz prążki oligoklonalne w płynie mózgowo-rdzeniowym. Nie mam natomiast żadnych ubytków neurologicznych. Jak bym się uparła to mogę spacerować po linie. Lekarze mówią, że zmiany wykazane w mózgu słabo korelują ze stanem fizycznym ale faktycznie aż trudno uwierzyć, że to moje wyniki.
Dla jasności dodam, że zaczęto mnie badać, gdy w zeszłym roku połowa ciała mi zdrętwiała. Po około 2 tygodniach przeszło. Obecnie miewam zdrętwiałe koniuszki trzech palców, szybciej i częściej się męczę.
Mam wątpliwości czy postawiono mi trafną diagnozę.
Czy sami chorując spotkaliście podobne przypadki jak mój?
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 20:52 przez Cypek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wątej już istnieje, więc tematy zostały połączone

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 24 lis 2010, 20:56

Tak ja się spotkałem. Znam osobę, która wg lekarzy - którzy oglądali wielkość i ilość ognisk zapalnym - powinna leżeć odłogiem i właściwie nawet nie ruszać nawet rękoma, a chodzi - co prawda o kulach lub z balkonikiem. Myślę, że jej stan jest jako taki dzięki regularnej rehabilitacji i codziennych ćwiczeniach.

Czy miałaś robiony test na boreliozę lub badanie płynu mózgowo-rdzeniowego?
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

Odpowiedz