Objawy SM

Ogólne rozmowy o chorobie.
Marciuchna

Odp: Objawy SM

Post autor: Marciuchna » 24 lis 2010, 21:43

Tak, leżałam na neurologi w szpitalu klinicznym we Wrocku. Boreliozę wykluczono. Przy pierwszym rezonansie podano mi kontrast który reaguje tylko ze świeżymi ogniskami demielinizacyjnymi. No i mi zareagowała jedna zmiana - ta największa. Obecnie się zestarzała i trochę zmniejszyła. A tak wogóle to miałam 2 zmiany.
Nadmienię, że patrzono na mnie jak na kuriozum a uczący się na mnie studenci mieli mówione, że u tej pani to raczej należy wykluczyć sm.
Ja w podskokach wybyłam ze szpitala z zaszczepioną myślą, że to drętwienie to jakiś incydent.....aż do momentu otrzymania wyników z punkcji mózgowo-rdzeniowej no i powtórnego rezonansu w którym stwierdzono 12 zmian!!!!!!!!
Lekarz neurolog specjalizujący się w sm (autorytet na dolnym śląsku) stwierdził, że zmiany musiały być wcześniej tylko rezonzns słabej rozdzielczości zrobiłam. Ten drugi to byłjuż ze skierowania z poradni sm.

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 25 lis 2010, 16:39

Więc raczej nie ma wątpliwości co do diagnozy. Co do rezonansu słabej rozdzielczości pan dr pewnie miał rację.
Już wielokrotnie było o tym pisane, że SM jest nieprzewidywalne i ma bardzo indywidualny przebieg u każdego chorego. Być może masz szczęście i trafiła Ci się łagodna odmiana smka. Znam osobę, która ma tej chwili 63 lata i poza tym, że musi się podpierać 1 laską, to nie widać po nim choroby, powiada jeszcze, że szybko się męczy - równowaga, mowa i wzrok jak u zdrowego. Jak do tej pory miał tylko 2 rzuty (jeden lekki, drugi trochę cięższy), ale jak widać wykaraskał się z nich.
Tak więc głowa do góry.
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

Marciuchna

Post autor: Marciuchna » 29 lis 2010, 19:23

Być może to forma łagodna. OBY,OBY!!!!!!!!! :roll: (wznoszę oczy do nieba:):)
No cóż moje wahania wynikają pewnie z nadziei - może to pomyłka?
Przyjdzie mi jednak zderzyć się z rzeczywistścią bo 2.12 jadę na pierwszą dawkę interferonu.Załapałam się do programu i cieszę się i boję. Oczywiście skutków ubocznych.

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 29 lis 2010, 20:20

Z tymi skutkami jest,jak w loterii.Ja b.ciezko przechodzilem poczatek leczenia ale bylem swiadkiem,jak ludzie po pierwszym zastrzyku tylko ciut wieksza temp. mieli i nawet nie mysleli o jakims tam paracetamolu :D Mysle wiec,ze nie ma co martwic sie na zapas i wystarczy byc swiadomym swej sytuacji oraz zachowac czujnosc :)
Jaki to program :?:
Verba volant, scripta manent

zajmajk

Post autor: zajmajk » 01 gru 2010, 20:49

witam, w dosc krotkim czasie, znow tu zagladam bo nie tak dawno radzilem sie Was w sprawie dziwnych objawów oczu, a teraz mam pytanie o tzw. "cieple stopy"wewnetrze palenie, goraco ! ostatnio troche stresow i raz dwa cieple stopy:( jakos sobie mozna z tym poradzic?

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 01 gru 2010, 20:52

Czesc!Wydaje sie,ze wiekszosc ma problem z zimnymi stopami ale moze znajdzie sie ktos z podobnym problemem.Mi to wyglada na parestezje ale moze jednak da sie cos z tym zrobic...
Pozdrawiam!

zajmajk

Post autor: zajmajk » 01 gru 2010, 20:55

parestezja? nie za bardzo rozumiem, moglbys wyjasnic?

Bolek

Post autor: Bolek » 01 gru 2010, 21:22

Awatar użytkownika
Duśka

Post autor: Duśka » 01 gru 2010, 23:35

Witam Was! Piszę tu bo nie wiem gdzie indziej:D Nagli mnie żeby to napisać bo jestem bardzo zadowolona, od dwóch lat miałam zastrzyki interferonem-beta. Sama je robiłam i przyznam się szczerze, że po kilku złych trafieniach człowiek na lekki strach przed następnymi, ja miałam. A dziś spędziłam 'cudowny' dzień w ośrodku z lekarzami i po dwóch latach przyznali mi tabletki :D Wreszcie nie muszę się kłuć w nogi :D Jakież to cudowne uczucie przejść na lepszy poziom normalności :) Już nie jestem przykuta do domu i łóżka bo mam zastrzyk i muszę go odreagować następnym dniem. Dostałam podobno coś bardziej skutecznego... nie wiem co to ale na opakowaniu jest napisane: "MS-LAQ-301E/ MS-LAQ-302E TEVA". Fantastyczne jest to że są zminimalizowane skutki uboczne, co najwyżej ból brzucha... Na pewno nie to piekło które przeżywałam po zastrzykach :D:D:D Lekarz mówił, że tabletki te nie wykazują spadku formy, kondycji, więc nadal i teraz bez przerwy będę mogła chodzić na mój ukochany spinning, 12h w tygodniu:D
Zaje....... !!!!! :D:D:D:D:D:D:D
Musiałam to napisać, wybaczcie :D
Pozdrawiam Was gorąco!!! :*:*:*

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 02 gru 2010, 09:23

Wyglada mi to na program badawczy nad interferonem w tabletkach (nie pamietam nazwy).Nie dostalas jakichs kwitow do podpisania :?:

Odpowiedz