Stwardnienie rozsiane wtórnie-postępujące - jaki lek ?

Metody leczenia, nowe leki, leczenie niekonwencjonalne, lekarze, ośrodki zdrowia.
Stanley

Stwardnienie rozsiane wtórnie-postępujące - jaki lek ?

Post autor: Stanley » 18 mar 2016, 15:26

Witam,

niedawno przeczytałem w Internecie, że są refundowane leki na bazie marihuany dla osób chorych na SM.
Dzwoniłem dzisiaj do Ministerstwa Zdrowia i faktycznie jest taka możliwość.

Jaki lek polecacie Państwo na stwardnienie rozsiane wtórnie-postępujące ? - nie ukrywam, że najbardziej "zaintrygowały" mnie leki na bazie marihuany leczniczej i w tym kierunku chciałbym szukać leku, choć jeżeli jest jakiś dobry specyfik nie na bazie marihuany, to oczywiście też byłbym zainteresowany.

Mój lekarz nie potrafił mi za bardzo doradzić jaki lek wybrać, dzwoniłem również do PTSR i otrzymałem odpowiedź, ze Sativex, ale niestety nie jest on refundowany (informacja z Ministerstwa Zdrowia).
Zostałem poinformowany przez Ministerstwo Zdrowia, że najlepiej jak będzie to lek z zagranicy.

Mam 48 lat, choruję od 1994 r. (zdiagnozowane dopiero w 2011 r.). Do tej pory jedynym moim "lekiem" były sterydy.

Zwracam się z prośbą do Państwa o poradę o jaki lek się ubiegać ?

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Odp: Stwardnienie rozsiane wtórnie-postępujące - jaki lek ?

Post autor: Cypek » 20 mar 2016, 14:01

Leki na bazie THC mają tylko i wyłącznie działanie antyspastyczne, nie leczą SM.
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

Stanley

Post autor: Stanley » 20 mar 2016, 15:36

Cypek pisze:Leki na bazie THC mają tylko i wyłącznie działanie antyspastyczne, nie leczą SM.
Zapomniałem napisać, że głównie chodzi mi właśnie o efekt antyspatyczny - czy byłby w stanie polecić Pan jakiś lek na stwardnienie rozsiane wtórnie postępujące ? - zdaje sobie sprawę (tak mnie poinformowano), że nie ma leku na tę odmianę SM, ale z chęcią bym skorzystał z leku o działaniu antyspatycznym.

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 21 mar 2016, 12:27

Zapytaj tego użytkownika, wydaje mi się że próbował kiedyś Sativex:

http://www.stwardnienie-rozsiane.org/me ... ofile&u=61

nikogo innego nie znam kto by przyjmował podobny lek.

kamilakonieczna

Post autor: kamilakonieczna » 02 lis 2016, 08:41

Cypek pisze:Leki na bazie THC mają tylko i wyłącznie działanie antyspastyczne, nie leczą SM.
A ajkie leki tak naprawdę leczą stwardnienie rozsiane? Okazuje się, że ani jeden one tylko zmniejszają objawy i to bardzo rzadkich przypadkach. Wszyscy wiemy że większość leków powoduje więcej objawów ubocznych niż powoduje poprawy. Tak naprawdę wszystkie leki które przepisuje się teraz u lekarza na stwardnienie rozsiane mają taką samą skuteczność jak olejek konopny, cudowna dieta i wszystkie inne specyfiki na tym świecie.
Immunomodulin od (8.11.2016)

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 03 lis 2016, 14:47

Masz rację, po prostu źle się wyraziłem. Leki na bazie konopii mają za zadanie zmniejszenie spastyczności, czyli zniwelowanie jednego z objawów przy SM, leki immunologiczne teoretycznie (praktycznie zależy to od indywidualnego przypadku i tolerancji leku, itd.) opóźniają postępowanie choroby, poprzez zmniejszenie stanów zapalnych i/lub spowolnienie degradacji osłonek mielinowych.

weronikajanas

Re: Stwardnienie rozsiane wtórnie-postępujące - jaki lek ?

Post autor: weronikajanas » 18 maja 2017, 21:38

Ja używam CBD - 6% już od kilku miesięcy. Śpię lepiej , nie mam zawrotów głowy , sztywność mięśni zwłaszcza w nogach dużo mniejszy, a przede wszystkim praktycznie znikł tzw "clonus" (stopotrząs). Biorę po 5 kropel pod język, rano i wieczorem. Powinienem więcej, ale to cholerstwo drogie. Siostra kupiła mi ekstrakt CBD 6% w Konopnej Farmacji w Poznaniu na ul. F. Ratajczaka następne zamawiałam ze strony [link do strony na PW] , gdyby nie CBD nie funkcjonowałabym tak jak teraz

Odpowiedz