Protokół Coimbry

Metody leczenia, nowe leki, leczenie niekonwencjonalne, lekarze, ośrodki zdrowia.
ChrisM
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2022, 20:53

Protokół Coimbry

Post autor: ChrisM » 07 mar 2022, 21:14

Poniższe materiały w linkach należy czytać w kolejności w jakiej są zamieszczone w tekscie, są specjalnie poukładane tak żeby można było się stopniowo zagłębić w temat

1) Artykuł o witaminie D Beaty Jankowskiej

https://www.fundacjahh.org/witamina-d-artykul/

wersja PDF poniżej

http://www.fundacjahh.org/wp-content/up ... 82gosi.pdf

2) Wielki błąd w sprawie witaminy D3

https://longevitas.pl/wielki-blad-sprawie-witaminy-d/

3) Początki badań na wpływem protokołów witaminowych w leczeniu ciężkich chorób (dr Klenner)

https://www.fundacjahh.org/old/sm/mater ... inowe.html

4) Dariusz Majgier

Stwardnienie Rozsiane: Leczenie stwardnienia rozsianego witaminą D3 w wysokiej dawce - Protokół Coimbry

http://reporter.pl/zdrowie-leczenie-stw ... coimbry-73

5) Dariusz Majgier - Stwardnienie Rozsiane: Witamina D3 w leczeniu mojego stwardnienia rozsianego

https://pastebin.com/EHAmuDiz

6) Witamina D usunęła już 100 procent zmian u ponad 1000 pacjentów ze stwardnieniem rozsianym w Brazylii

https://pastebin.com/5ke40yyS

7) Kilka informacji o doktorze Coimbra

Dr Coimbra uzyskał dyplom lekarza na Universidade Federal do Rio Grande do Sul w 1979 roku. Odbył dwuletni staż medycyny wewnętrznej i dwa lata rezydentury z neurologii dorosłych w Hospital de Clínicas de Porto Alegre w Brazylii; a następnie roczny staż w zakresie neurologii dziecięcej w Jackson Memorial Hospital w Miami. Coimbra uzyskał tytuł doktora neurologii klinicznej na Uniwersytecie Federalnym w São Paulo w 1990 roku. Ukończył również szkolenie podoktoranckie w zakresie eksperymentalnego niedokrwienia mózgu w Laboratorium Badań Mózgu na Uniwersytecie w Lund w Szwecji. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Neurologii i Neurochirurgii Uniwersytetu Federalnego w Sao Paulo, UNIFESP.

Tworząc nowy protokół dr Coimbra chciał zmienić życie, leczyć zaburzenia neurologiczne. Po zakończeniu stypendium Coimbra zaczął prowadzić eksperymentalne badania, wywołując niedokrwienne uszkodzenie mózgu u szczurów (w São Paulo w Brazylii i Lund w Szwecji) oraz testując różne metody leczenia, aby zobaczyć, co działa. Umiarkowana hipotermia (temperatura ciała obniżona do 33 stopni Celsjusza) zapewniła solidną ochronę mózgowi szczura. Z drugiej strony hipertermia po niedokrwieniu była szkodliwa i mogła wywołać przewlekły proces neurodegeneracyjny. Podawanie choliny - naturalnego składnika błon neuronalnych - zapewniało umiarkowaną ochronę, co sugeruje, że ograniczona dostępność choliny po przejściowym niedokrwieniu mózgu miała kluczowe znaczenie dla naprawy błony komórkowej, a co za tym idzie przeżycia neuronów.

Zgodnie z ogólną zasadą prac badawczych, Coimbra musiał być jak najbardziej na bieżąco z najnowszymi odkryciami związanymi z jego dziedziną zainteresowań (neuronauka kliniczna). Zdał sobie sprawę, że wiele postępów terapeutycznych osiągniętych w wyniku badań klinicznych i eksperymentalnych nie zostało przeniesionych do praktyki klinicznej. Pomimo ich natychmiastowego zastosowania klinicznego, praktyki te nie były nauczane w szkołach medycznych - nawet po kilku potwierdzających raportach. W pewnym momencie Coimbra był przekonany, że witamina D będzie podstawowym środkiem terapeutycznym, ponieważ stymuluje produkcję kilku substancji neuroregeneracyjnych w mózgu.

Coimbra zaczął podawać witaminę D w fizjologicznych dawkach (10 000 IU / dzień) pacjentom z chorobą Parkinsona około roku 2001. Zauważył, że rozległy odbarwiony obszar na czole jednego z jego pacjentów z chorobą Parkinsona (który również miał bielactwo - zaburzenie autoimmunologiczne) praktycznie zniknął po 3 miesiącach przy tej dziennej dawce. Przeszukanie literatury medycznej pod kątem wpływu witaminy D na układ odpornościowy ujawniło znaczną liczbę opublikowanych artykułów potwierdzających fundamentalną rolę immunoregulacyjną tego steroidu, że witamina D jest w rzeczywistości prekursorem silnego hormonu, który kieruje receptory w praktycznie wszystkich ludzkich komórkach do kontrolują szeroki zakres funkcji biologicznych. Ponieważ stwardnienie rozsiane jest najczęstszą neurologiczną chorobą autoimmunologiczną i główną przyczyną niesprawności (takich jak ślepota, paraplegia) u młodych ludzi, zdecydował się rozpocząć leczenie pacjentów z SM w 2002 roku, początkowo stosując podobne dawki witaminy D.

8) Poniżej prezentujemy skróty prezentacji doktora Cicero Coimbry dla członków House of Chamber w Brasilii, dotyczącej leczenia stwardnienia rozsianego wysokimi dawkami witaminy D, z sierpnia 2013 roku.

https://pastebin.com/tk4DZmNR

9) Wywiad z doktorem Cicero Coimbrą na temat jego rewolucyjnej metody leczenia stwardnienia rozsianego i innych chorób immunologicznych z kwietnia 2014 roku (polskie napisy translacja)

https://www.youtube.com/watch?v=UM5yUeiJBPw

10) PROTOKÓŁ COIMBRY - podstawowe informacje (15 stron)

wersja docs:

https://docs.google.com/document/d/1Qkv ... iCbzQUyeaU

wersja pdf:

https://drive.google.com/file/d/110pOP8 ... TE0jB_3sAU

11) Protokół Coimbry - przewodnik dla pacjentów 2017r (polski język)

wersja docs:

https://docs.google.com/document/d/1RlQ ... goeaLgRfB4

wersja pdf:

https://drive.google.com/file/d/1YxBb68 ... EejBYqXNSw

12) Protokół Coimbry - wiadomości od doktora Cicero Coimbra

wersja docs:

https://docs.google.com/document/d/1DKu ... IWQrnEkjHk

wersja pdf:

https://drive.google.com/file/d/1OjRod- ... 6O2XZb2HIw

13) 13 zasad diety protokołu Coimbry

Kiedy zaczniesz swój protokół z Coimbry, otrzymasz kilka wskazówek dietetycznych. Wytyczne te obowiązują z dwóch powodów: aby zwiększyć bezpieczeństwo protokołu i zwiększyć szanse na pomyślny wynik - znaczną poprawę objawów. W tym artykule poznasz wszystkie znane wytyczne zgłoszone przez pacjentów dr Coimbra. (Autor: Tiago Henrigues)

wersja docs:

https://docs.google.com/document/d/1MwE ... X1FVX6mMYs

wersja PDF:

https://drive.google.com/file/d/1mTgOoD ... y5ULOj6YlA

14) 114 najlepszych pokarmów bogatych w wapń, które mogą zepsuć protokół

Wapń jest niezbędnym minerałem na całe życie. Ale w pewnych okolicznościach spożywanie pokarmów bogatych w wapń może stać się niebezpieczne. Na przykład, jeśli stosujesz się do protokołu z Coimbry lub innego protokołu zawierającego duże dawki witaminy D, jedzenie produktów znajdujących się na szczycie listy może zwiększyć poziom wapnia we krwi, a nawet uszkodzić nerki.

wersja docs:

https://docs.google.com/document/d/1vd0 ... H3M6yJsr7Q

wersja pdf:

https://drive.google.com/file/d/1mWwI1r ... QA3FgTC6Nc

15) LISTA LEKARZY NA EUROPE - WAŻNE!!!

Prosze pamiętać ze nie nalezy samemu brac bardzo dużych dawek witaminy D3 (dorosła zdrowa osoba powinna brać 10 000 jednostek dziennie) a protokół Coimbry to olbrzymie dawki D3 (+ inne sumplementy i specjalna dieta) ale mozna je bezpiecznie brać tylko pod nadzorem lekarza który jest przeszkolony w Protokole Coimbry

lista lekarzy znajduje sie tutaj:

https://www.hsctstopsms.com/simple-over ... worldwide/

alternatywny link tutaj:

https://www.thisisms.com/forum/viewtopi ... 57&t=27159

16) Przykładowe przypadki pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane którzy stosują leczenie Protokołem (translator ..11 stron)

https://www-thisisms-com.translate.goog ... x_tr_hl=pl

Świadectwa Pacjentów dotyczące autoimmunologicznego zapalenia wątroby (protokół Coimbra) translator

https://www-thisisms-com.translate.goog ... x_tr_hl=pl

Świadectwa Hashimoto dotyczące zapalenia tarczycy (protokół Coimbra) translator[/b]

https://www-thisisms-com.translate.goog ... x_tr_hl=pl

Choroba Parkinsona Świadectwa (protokół Coimbra)

https://www-thisisms-com.translate.goog ... x_tr_hl=pl

Autyzm i protokół Coimbry

https://www-thisisms-com.translate.goog ... x_tr_hl=pl

Inne przypadki pacjentów (link zbiorczy translacja)[/b]

https://www-thisisms-com.translate.goog ... x_tr_hl=pl

17) GRUPA DYSKUSYJNA AMERYKANSKA (BARDZO POLECAM)

Jesli juz zdecydujemy sie na rozpoczęcie leczenia Protokołem Coimbry polecam bardzo zapisać się do amerykanskiej grupy dyskusyjnej na facebooku (są tam też polacy), kazdy tekst mozna przeczytać uzywają translatora wbudowane w facebook, mozna tez zadawac tam pytania (jesli ktos nie zna angielskiego warto uzyć translatora google lub DeepL zanim zamiescimy tekst na tej grupie), zanim zadamy pytanie warto uzyc wyszukiwarki bo takie pytanie raczej juz padło i pewnie ktos kiedys na nie odpowiedział.

link do grupy:

https://www.facebook.com/groups/vitamin ... thamerica/

18) GRUPA DYSKUSYJNA POLSKA (dopiero co założona, ma charakter bardziej informacyjny niz dyskusyjny na chwile obecną, mało osob jeszcze)

link do grupy:

https://www.facebook.com/groups/221562136337490/

19) KSIĄŻKI NA TEMAT PROTOKOŁU KTÓRE PRZETŁUMACZYŁEM

ANA CLAUDIA DOMENE "MOJE OŚMIOLETNIE LECZENIE PROTOKOŁEM COIMBRY DLA CHORÓB AUTOIMMUNOLOGICZNYCH"

wersja googledocs:

https://docs.google.com/document/d/1WYY ... sp=sharing

wersja pdf

https://drive.google.com/file/d/1QgYhkx ... sp=sharing

"Jak nie umrzeć stosując prawdziwą terapię dużymi dawkami witaminy D - Protokół Coimbry i tajemnice bezpiecznej suplementacji dużymi dawkami witaminy D3 i witaminy K" - Tiago Henriques

WERSJA POLSKA – FORMAT GOOGLE DOCS

https://docs.google.com/document/d/1_G4 ... sp=sharing

WERSJA POLSKA – FORMAT PDF

https://drive.google.com/file/d/1EUUINQ ... sp=sharing

WERSJA ANGIELSKA – FORMAT PDF

https://drive.google.com/file/d/1qdlEji ... sp=sharing


20) Słowo na zakończenie - leczenie protokołem Coimbry wymaga kontroli lekarza przeszkolonego w protokole, wymaga specjalnej diety niskowapnionej, picia duzych ilosci wody , czwiczeń fizycznych (w miare mozliwosci) , regularnej suplementacji okreslonej w protokole i systematycznosci/dyscypliny zeby to wszystko stosowac kazdego dnia

nawet jesli bedziemy stosowac protokół Coimbry konsekwentnie to nie ma 100 procentowej gwarancji ze to nam pomoze poniewaz kazdy pacjent reaguje nieco inaczej , w zaleznosci od rodzaju choroby i stopnia jej zaawansowania protokół moze miec rozną skutecznosc ale kazdy przypadek jest indywidualny, są pacjencji którzy byli cięzko chorzy na SM i doszło u nich do całkowitego zatrzymania choroby, a są pacjencji lekko chorzy ale odporni na leczenie protokołem. Ale dopóki się nie spróbuje to się nie dowie czy w naszym przypadku to zadziała czy nie (np pacjencji z postępującym stwardnieniem rozsianym potrzebują o wiele wiecej czasu (od rozpoczecia leczenia protokołem ) by zaobserowac efektu w stosunku do pacjentów z rzutowo remisyjną wersją, nawet do 4 lat, podczas gdy lzejsze wersje SM mają efekty w leczeniu juz po 6 miesiącach od rozpoczecia protokołu)

Odpowiedz