leczenie Interferon/Daclizumab

Metody leczenia, nowe leki, leczenie niekonwencjonalne, lekarze, ośrodki zdrowia.
Marysia

leczenie Interferon/Daclizumab

Post autor: Marysia » 31 mar 2011, 12:47

Szanowni Państwo,

Mam ma imię Marysia i choruję na stwardnienie rozsiane od 10 lat. Rok temu rozpoczęłam leczenie u Pani Dr Kuśnierek w ośrodku w Poznaniu, gdzie dostaję Interferon (AVONEX nowej generacji) w programie klinicznym. Pani Doktor jest doskonałym lekarzem a przy tym po prostu dobrym człowiekiem. Pytała mnie ostatnio czy znam kogoś cierpiącego na SM kto chciałby wziąć udział w badaniu, ponieważ ma jeszcze kilka wolnych miejsc. Nie chcę by ktoś z Was posądził mnie o marketing czy reklamę, dlatego osoby zainteresowane szczegółami zapraszam do mnie na maila: marysia.nowaczyk@gmail.com. Panią Dr mogę polecić z czystym sumieniem, więc jeśli ktoś z Was ma ochotę do mnie napisać to zapraszam. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę duuużo zdrowia i wiary w lepsze jutro:)

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Odp: leczenie Interferon/Daclizumab

Post autor: Primosz » 31 mar 2011, 16:05

Witam na Forum :)
Marysia pisze:dostaję Interferon (AVONEX nowej generacji) w programie klinicznym
Prosze o wyjasnienie,bo wydaje mi sie,ze chodzi raczej o porownanie interferonu (Avonex) z lekiem nowej generacji (Daclizumab).
Verba volant, scripta manent

Marysia

Odp: leczenie Interferon/Daclizumab

Post autor: Marysia » 31 mar 2011, 18:58

Miło mi:) Daclizumab jest lekiem nowej generacji, ale Avonex który przyjmujemy jest też inny niż ten ministerialny, bo przyjmuje się go co dwa tygodnie! A to oznacza redukcję efektów ubocznych (ja mam dreszcze i gorączkę). Różnica jest duża zwłaszcza w porównaniu z Rebifem który jest przymowany co 3 dni...

Odpowiedz