polska książka o medycznej marihuanie

Metody leczenia, nowe leki, leczenie niekonwencjonalne, lekarze, ośrodki zdrowia.
Awatar użytkownika
BogdanJot
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2014, 11:23
Kontaktowanie:

polska książka o medycznej marihuanie

Post autor: BogdanJot » 09 paź 2014, 15:37

Dzień dobry!

Niedawno ukazała się drukiem moja książka poświęcona medycznym zastosowaniom marihuany. Przedstawiam w niej wyniki bardzo wielu badań naukowych przeprowadzonych na całym świecie w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Jeden z dłuższych rozdziałów jest poświęcony chorobom neurodegeneracyjnym. Jak może Państwo wiedzą, stwardnienie rozsiane należy do tych chorób, w których chorzy najczęściej sięgają po marihuanę, znajdując w niej bardzo wiele korzyści terapeutycznych. Zwykle oceniają jej działanie wyżej niż jakiegokolwiek dostępnego im farmaceutyku. Pomyślałem sobie, że ta informacja może Państwa zainteresować. (Więcej o książce można przeczytać tutaj: http://marihuanaleczy.pl/ksiazki/ )

Ktoś może zapytać: a po co polskim chorym informacja o terapeutycznych zastosowaniach substancji, która jest u nas nielegalna? Powodów jest co najmniej kilka:
– nielegalność medycznych zastosowań (tak jak nielegalność w ogóle) nie jest czymś niezmiennym: jestem więcej niż przekonany, że stan ten zmieni się w ciągu najbliższych kilku lat, a wtedy dobrze będzie mieć ugruntowaną, popartą naukowymi badaniami wiedzę. Co więcej, chorzy wcale nie muszą biernie czekać na to, co zrobi władza: w USA i w innych krajach to właśnie świadomi pacjenci byli jednym z najważniejszych czynników sprawczych zmian w prawie dotyczącym używania marihuany;
– medyczna marihuana jest wciąż nielegalna w Polsce, ale w coraz większej liczbie krajów już nie, co przy swobodzie podróżowania może mieć istotne znaczenie, przynajmniej dla części zainteresowanych. (Marihuanę na receptę można już kupić w Holandii, Niemczech, Czechach, a nawet w kraju, o którym wielu Polaków lubi myśleć z pewną wyższością jako o zapóźnionym cywilizacyjnie w stosunku do nas – Rumunii);
– jeśli ktoś zdecyduje się złamać prawo i leczyć marihuaną wbrew Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii (do czego w książce nie zachęcam), to chyba lepiej byłoby, aby zamiast uczyć się na własnych błędach zawczasu poznał np. istniejące niebezpieczeństwa związane z takim krokiem. Zresztą, klimat wokół medycznej marihuany wydaje się być w Polsce coraz cieplejszy, o czym świadczy np. niedawna decyzja sądu o odstąpieniu od ukarania chorego, u którego odkryto małą plantację na własne potrzeby.

Gdyby mieli Państwo pytania czy komentarze, to jestem do dyspozycji - na forum albo via PW.

Pozdrawiam,
Bogdan
MarihuanaLeczy.pl

Odpowiedz