Krioterapia

Metody rehabilitacji, ćwiczenia, sprzęt do rehabilitacji, ośrodki rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Krioterapia

Post autor: Cypek » 29 wrz 2010, 09:53

Krioterapia jest to bodźcowe i stymulujące zastosowanie w kriokomorze krańcowo niskich temperatur (poniżej -120°C) w czasie nie przekraczającym 3 minut. Działa o­na na powierzchnię całego ciała w celu wywołania odruchów i reakcji obronnych, które są korzystne leczniczo i skuteczne w przywracaniu status quo organizmu ludzkiego. Zabieg polega na wejściu do specjalnej komory i pozostaniu w niej przez około 3 minuty. Wszyscy wewnątrz posiadają opaskę na uszy, maskę na nos i usta oraz
podkolanówki i długie rękawiczki.

Następuje zdecydowana poprawa nastroju, subiektywna bezbolesność, dotycząca nie tylko bólów stawowych i powierzchni ciała, ale także bolesnych odczuć w jego wnętrzu. Efektem pobytu w kriokomorze jest również zanik uczucia zmęczenia, rozluźnienie napiętych mięśni, wyraźne zwiększenie ich siły oraz zwiększenie przepływu krwi przez powłoki ciała i narządy wewnętrzne. Następuje zmniejszenie obrzęków, wzrost stężeń hormonów o działaniu przeciwzapalnym i gojącym.

Uruchomienie powyższych reakcji daje efekt leczniczy w wielu schorzeniach narządu ruchu, schorzeniach neurologicznych, stanach pourazowych i pooperacyjnych. Krioterapia umożliwia przeprowadzenie zabiegów kinezyterapeutycznych nawet u pacjentów z dużym odczynem bólowym czy wybitnie zwiększoną spastycznością mięśni. Obserwowane jest zmniejszenie bólu i obrzęków zajętych stawów, zmniejszenie napięcia mięśni, zaburzeń równowagi, poprawa koordynacji ruchów oraz sprawności ruchowej
pacjentów.

Info o jednym z ośrodków posiadających kriokomorę znajdziecie tutaj: Wiktoria Król

Znam całe grupy chorych, którzy korzystają z tego typu terapii i bardzo sobie chwalą taki rodzaj zabiegów.
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

Awatar użytkownika
nemika

Odp: Krioterapia

Post autor: nemika » 25 kwie 2011, 12:00

my zamierzamy zacząć jeździć na krioterapię :)
Szukałam bliżej nas jakiejś kriokomory ale najbliższą znalazłam w Krakowie w Małopolskim Centrum Krioterapii przy Al. Pokoju 82
jeśli ktoś miałby info nt kriokomory w woj. małopolskim byłabym bardzooo wdzięczna :)

Awatar użytkownika
nemika

Post autor: nemika » 03 maja 2011, 13:55

Ostatnio pytałam lekarza o krioterapię i powiedział, że to zależy od organizmu, jednym pomaga a innym nie i że owszem może spróbować :)
Co trzeba zrobić, żeby dostać krio na NFZ? Do rodzinnego trzeba się udać? I jak często chodzicie na zabiegi? Ja myślałam, żeby jeździć raz w tygodniu jeśli oczywiście będą efekty :)
Napiszcie jakie macie doświadczenia w kwestii krioterapii a dokładniej kriokomory :)

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 04 maja 2011, 18:25

Znalazlem ciekawe info z NFZ w Poznaniu i zakladam,ze w innych jest tak samo lub baaardzo podobnie :arrow: http://www.nfz-poznan.pl/page.php/1/0/show/4463/ .Rodzinny raczej nie ma uprawnien do kierowania na krio i zostaja ortopedzi, neurolodzy lub reumatolodzy.Do komory chodzi sie w cyklach (codziennie).Samej komory sa min. 2 rodzaje,sa tez kriosauny ale zimno tak samo ;) Najlepsza jest przedsionkowa i taka obita blacha ale mniejsza o to...
Na mnie komora dziala super!Nie bylem juz kilka lat ( :( ) ale wrazenia sa niezapomniane i polecam sprobowac :D Odrazu po zabiegu miesnie moga byc znacznie bardziej napiete ale to minie a pozytywne skutki sa juz indywidualna sprawa.U mnie bylo juz cos czuc po 3-4...Krio daje tez psychiczne rozluznienie ale w sumie nic dziwnego,bo chyba kazdy by sie cieszyl,ze juz ucieka z takiego mrozu :lol:
Verba volant, scripta manent

leszek

Post autor: leszek » 06 maja 2011, 15:34

Przez 6 lat miałem mrowienie zamiast czucia, dopiero 2010 roku w Wrześniu pojechałem na komorę do Krakowa na Aleje Pokoju. Przez pierwsze wejścia nie czułem zimna tylko gorąco i się pociłem. Po piątym wejściu poczułem zimno i powróciło czucie dotyku, ustało mrowienie. Zakończyłem serię zabiegów i do tej pory ma czucie. Jestem wdzięczny doktorowi Tabakowi, który nam polecił kriokomorę.

Bardzo zachęcam do skorzystania z kriokomory, z chorobą trzeba walczyć nie poddawać się, SM to nie wyrok :!:

Awatar użytkownika
nemika

Post autor: nemika » 11 maja 2011, 00:43

leszek mógłbyś dokładniej opisać jak przebiegała to wizyta? Kiedy robiłeś badania, co trzeba zabrać, jak z kosztami itp?
Będę bardzo wdzięczna :)

leszek

Post autor: leszek » 03 cze 2011, 15:17

Przede wszystkim trzeba wyznaczyć termin do doktora Tabaka na Aleję Pokoju on decyduje o przebiegu leczenia kriokomorą. Na pierwszą wizytę należy zabrać całą dokumentacje leczenia. Ja byłem leczony na narodowy fundusz, musi być skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. można zadzwonić oto telefon :

tel/:+48126860240 lub 126860241
reszta zależy od doktora

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 03 cze 2011, 18:52

Rozumiem, że to tel. do przychodni?
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

leszek

Post autor: leszek » 23 cze 2011, 10:34

Tak to jest telefon do przychodni.

Ewcia

Post autor: Ewcia » 12 maja 2016, 18:11

Witam po ilu zabiegach czujecie poprawe ja jestem już po 3 zabiegu i nie widzę różnicy. Miałam nadzieję że moje nogi odzyskają więcej siły. Ale nie ukrywam, że jest jakoś lepiej psychicznie.

Odpowiedz