SIŁOWNIA

Metody rehabilitacji, ćwiczenia, sprzęt do rehabilitacji, ośrodki rehabilitacyjne.
magda

SIŁOWNIA

Post autor: magda » 30 mar 2011, 17:20

Witam!
Już niedługo będę miała karnet na siłownie. Tak się zastanawiam jak się za to mądrze wziąć. Nie chcę się przeforsować i zaszkodzić sobie. Może mi podpowiecie, co mogę robić a czego unikać?? Przyznam że chyba głównie interesuje mnie rower stacjonarny.
Pomożecie? ;)

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Odp: SIŁOWNIA

Post autor: Cypek » 30 mar 2011, 21:15

Rowerek jak najbardziej tak, tylko bez szaleństwa, powolutku tempem spacerowym. Generalnie każde ćwiczenie jest dobre pod warunkiem, że się nie przemęczasz przy nim i nie przegrzewasz organizmu. Lepiej ćwiczyć powoli, z przerwami i długo, niż krótko i gwałtownie/intensywnie. Najważniejsza w ćwiczeniach jest przede wszystkim systematyczność.
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 30 mar 2011, 22:21

Czesc!Tak,jak pisze Cypek - przede wszystkim umiar i konsekwencja :) Stopniuj sobie wszystko i bez pospiechu.Na silowni moze trafic sie jakis 'madry',ktory zasugeruje cwiczenia typowo silowe ale w Naszym wypadku wskazane sa wydolnosciowe (czyli maly ciezar i wiecej ruchow).Nie cwicz do upadlego.
Zycze sukcesu i pozdrawiam :)
Verba volant, scripta manent

Awatar użytkownika
Elzbieta1

Post autor: Elzbieta1 » 09 cze 2011, 19:44

Ja generalnie cwicze cały czas tzn od kąt zachorowałam na chorobe Pageta to wiadomo musze ...ale i nawet jak nie zdawałam sobie sprawy że jestem chora na sm też cwiczyłam.Na siłowni dobry jest "atlas" cwiczenia rozciągające i z małym obciążeniem, rowerek,i nawet w domu mam"orbitrek" tu cwiczą nogi i rece jednoczesnie rozciągają sie mieśnie kręgosłupa.Właściwie co kto może robic sam musi spróbowac pod fachowym okiem instruktora.

Odpowiedz