Łóżko marzeń:)

Metody rehabilitacji, ćwiczenia, sprzęt do rehabilitacji, ośrodki rehabilitacyjne.
majka

Łóżko marzeń:)

Post autor: majka » 22 wrz 2011, 10:44

Witajcie,

jestem studentką inżynierii medycznej i w ramach swojej pracy inżynierskiej projektuje łóżko rehabilitacyjne. Lecz co ja tak naprawdę mogę wiedzieć o takich łóżkach... czysta teoria. Dlatego zwracam się z pytaniem do Was, jako ekspertów.

Jakie powinno być łóżko rehabilitacyjne, by było jak najbardziej pomocne - zarówno dla chorego jak i opiekunów? Co Wam sprawia największą trudność jeśli chodzi o przebywanie w łóżku/opiekę nad chorym? Jakie ułatwienia by się przydały?

Możecie puścić wodze fantazji, jestem po to, by to co wydaje sie nierealne wprowadzić w życie ;)

Możecie też podać linki do łóżek swoich marzeń, oczywiście najlepiej pisząc czemu takie a nie inne;)

Każda opinia będzie na wagę złota!

Z góry dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Odp: Łóżko marzeń:)

Post autor: Cypek » 22 wrz 2011, 11:44

Bardzo ciekawy temat pracy sobie wybrałaś :) - w końcu coś bardziej ambitnego niż ankieta w stylu "Jakość życia osób niepełnosprawnych". Mam nadzieję, że znajdą się osoby chętne do pomocy.

Życzę powodzenia w projektowaniu.
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 22 wrz 2011, 14:20

majka pisze:Możecie puścić wodze fantazji
Ryzykowne to troche ;)
Cypek pisze:w końcu coś bardziej ambitnego niż ankieta w stylu "Jakość życia osób niepełnosprawnych"
Oooo tak :!:

Pewnie gdzies sa juz takie lozka ale fajnie by bylo miec mozliwosc idealnego dopasowania go do siebie.Chodzi o to,zeby bylo podzielone na wiecej,niz 3-4 czesci do regulowania. :arrow: TU jest cos takiego ale wlasnie dodalbym w nogach jeszcze 2 zawiasy i 1 w tulowiu.Tworzy sie wiekszy zakres wzrostu do dopasowania.Przerobic je z 5 na 8 rownych czesci :D

Moznaby tez pomyslec o jakichs 'dostawkach funkcjonalnych' (np. do jedzenia,czegos tam jeszcze...) albo jednej wielofunkcyjnej (jedzenie,czytanie,przewijanie niemowlat [zart],...).

Zycze owocnej pracy i trzymam kciuki :!:

p.s.: Jakby co,to w pozniejszej fazie mozesz podeslac Nam roboczy projekt do zaopiniowania :)
Verba volant, scripta manent

majka

Post autor: majka » 22 wrz 2011, 15:13

Nie boje się Waszych pomysłów, naprawdę lubię robić rzeczy niemożliwe;)

a jakie dostawki? To co wymieniłas- jedzenie, czytanie itp to prawie standard.. podobnie jak zawieszki na kapie, do kul, na kaczkę, worek z moczem. A co innowacyjnego? Dostępu do czego brakuje w takim łóżku?

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 22 wrz 2011, 23:11

A może regulacja "wybrzuszenia" w okolicach lędźwi, tak jak w niektórych fotelach samochodowych. Nieraz widziałem jak ludzie - zwłaszcza w pozycji pół-siedzącej podkładają sobie poduszki pod plecy, taka regulacja rozwiązała by ten problem.

A może łóżko z napędem elektrycznym - yyy nie teraz to mnie chyba poniosło :lol:

-- 22 Wrz 2011, 22:21 --

Z pewnością widziałaś już takie rzeczy, ale może ktoś dostanie inwencji twórczej:

http://www.materassi.pl/product-pol-145 ... TH-30.html

moim zdaniem to bardzo ciekawe łóżko, zwłaszcza, że można je regulować w każdej płaszczyźnie.
Tylko ta cena :shock:

Awatar użytkownika
Primosz
Moderator

Post autor: Primosz » 23 wrz 2011, 09:30

majka pisze: wymieniłas
-Es ;)
majka pisze:A co innowacyjnego?
Tutaj chyba musialby napisac ktos 'lezacy',bo trudno mi wymyslec cos takiego.Moze dostawka z plyta indukcyjna :?: Ktos lezy/siedzi ale pitrasic sobie moze :D
Cypek pisze:A może regulacja "wybrzuszenia" w okolicach lędźwi
Wlasnie dlatego chcialem wiecej 'zawiasow' w lozku :)
Nooo,cena powala :|
Verba volant, scripta manent

majka

Post autor: majka » 08 lis 2011, 09:13

Dzięki wszystkim. Łóżko "się robi". W prawdzie na papierze, no ale od czegoś chyba trzeba zacząć ;)

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 08 lis 2011, 11:33

Niewiele tej pomocy było z naszej strony, ale miło że o nas pamiętasz :-)
Jeżeli będzie taka możliwość to będę wdzięczny za przedstawienie efektu końcowego Twojej pracy. Oczywiście nie chodzi mi o dokumentację techniczną ale o zarys funkcjonalności łóżka i zastosowanych rozwiązań :-)

Waterwoman

Post autor: Waterwoman » 06 gru 2011, 02:59

To jeszcze ja dodam swoje marzenie... jest taki material ktory nazywa sie po anglielsku MEMORY FOAM. Odkad kupilam sobie nakladke na materac z memory foam spie o wiele lepiej i nic mnie nie boli podczas snu. Polecam wszystkim! Mam tez wkladki do butow z tego i dywaniki w lazience i czekam az zaczna robic z tego kanapy....

Odpowiedz