Rehabilitacja stacjonarna

Metody rehabilitacji, ćwiczenia, sprzęt do rehabilitacji, ośrodki rehabilitacyjne.
orzel1985

Rehabilitacja stacjonarna

Post autor: orzel1985 » 31 sie 2014, 10:19

hej, wiecie coś na temat rehabilitacji stacjonarnej? podobno sie trzeba położyć w szpitalu i ma sie jakieś zabiegi...ale czy na dlugo sie trzeba położyć i czy to jest wogóle dla nas dostępne? z góry dziekuje i życzę miłej niedzieli

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Odp: Rehabilitacja stacjonarna

Post autor: Cypek » 07 wrz 2014, 23:28

Jeżeli się nie mylę, to jest to rehabilitacja w sanatorium, które ma status szpitala. Jeżeli to o to chodzi, to jest potrzebne skierowanie od lekarza, następnie trzeba złożyć wniosek do sanatorium i wypełnić wszystkie formularze, które dana placówka wymaga i czekać w kolejce, ewentualnie co jakiś czas dzwonić i się dopytywać czy jest już wyznaczony termin pobytu.
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

orzel1985

Post autor: orzel1985 » 08 wrz 2014, 00:06

to o czym Ty piszesz to normalne sanatorium, moja mama wyjeżdża na to co roku. A tutaj podobno sie kładzie na jakiś czas do szpitala i tam rehabilitują ale dokłądnie nie wiem :(

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 08 wrz 2014, 08:49

Zarządzenie Nr 56 /2009/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, z dnia 29 października 2009 r., w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju rehabilitacja lecznicza:
§20

Rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych

1.Świadczenia przeznaczone dla świadczeniobiorców, którzy ze względu na kontynuację leczenia wymagają stosowania kompleksowych świadczeń rehabilitacyjnych oraz całodobowego nadzoru pielęgniarskiego, a w szczególności dla świadczeniobiorców po:

- urazach,
- zabiegach operacyjnych,
- zaostrzeniach chorób przewlekłych

- którzy jednocześnie wymagają innych działań terapeutycznych, edukacyjnych, profilaktycznych i diagnostycznych.

2. Do skierowania powinna być dołączona aktualna dokumentacja medyczna lub kopia, potwierdzająca rozpoznanie.

3. Lekarz oddziału rehabilitacyjnego po ocenie stanu zdrowia świadczeniobiorcy dokonuje kwalifikacji na podstawie skierowania i dokumentacji medycznej, określonych w ust. 2.

4. Tryb kierowania oraz czas trwania rehabilitacji ogólnoustrojowej w warunkach stacjonarnych został określony w załączniku Nr 1* do rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji.

*Załacznik jest do pobrania na dole strony. Zagadnienia dotyczące rehabilitacji ogólnoustrojowej w warunkach stacjonanrnych zapisane są w punkcie 4 oraz w podpunkcie "a" do punktu 4 (strony 16 i 17).
mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Wg mnie jest to normalne leczenie sanatoryjne, z tą różnicą że jedzie się bez kolejki na podstawie skierowanie ze szpitala.
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

Odpowiedz