Pogodzenie

Ogólne rozmowy o chorobie.
orzel1985

Pogodzenie

Post autor: orzel1985 » 05 lut 2014, 14:10

Czesc, mam nadzieje ze mi pomozecie.
Mialem 21 lat jak zdiagnozowano u mnie to pieprzona chorobe, w tym samym czasie zdiagnozowano tez to u mojej siostry 5 lat starsza ale zupelnie inna odmiana, jak ja zlapie to poloza ja na 4 dni do szpitala i dalej skacze.
Zaczelo sie ksiazkowo (zapaleniem nerwu wzrokowego) i troche zaczolem ciagnac prawa noga, myslalem ze to zmeczenie po pracy daje o sobie znac. Minelo 9 lat zamiatanie noga sie poglebialo, poglebialo, poglebialo okolo 6 miesiecy temu zaczela sie robic nie swoja reka (sztywniec) i jest z dnia na dzien coraz gorzej ale nie o to mi chodzi, chodzi mi o to ze przez ten caly czas nie moge sie z tym pogodzic, caly czas mysle ze to wszystko pusci i bedzie jak dawniej. Prubuje wyjezdzac na jakies wyjazdy z ludzmi z SM ale tylko jak na nich popatrze to wpadam w dola i jakos nie moge sobie z tym poradzic :(

orzel1985

Odp: Pogodzenie

Post autor: orzel1985 » 10 lut 2014, 22:49

Przepraszam jak kogoś uraziłem...

Awatar użytkownika
Cypek
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Cypek » 11 lut 2014, 00:29

Spoko, nie ma sprawy, nikogo nie uraziłeś.
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

Awatar użytkownika
grabusia4

Post autor: grabusia4 » 09 kwie 2014, 18:37

Chyba Ci nie pomogę w tym temacie z bardzo prozaicznego powodu , otóż u mnie zdiagnozowano SM rok temu a ja pomimo różnych objawów choroby nadal w to nie wierzę , zupełnie to do mnie nie dociera czasem gdy nie mam na nic siły i obijam się o ściany jak po dobrym dżinie :lol: to wtedy przypomina mi się że fakt nie powinnam być zdziwiona bo przecież jestem chora.

Widzisz psychika kazdego człowieka działa w zupełnie różny sposób , jeden się załamuje a drugi nie zdaje sobie sprawy z tego co to naprawdę oznacza, więc najlepiej jak poprosisz o pomoc kogoś kto wie jak to zrobić zeby Cię bardziej nie zdołować.

tyciek

Post autor: tyciek » 27 kwie 2014, 20:37

Trafiłam tu przypadkiem jakby.... (no może niezupełnie przypadkiem ale mniejsza z tym) i chcę tylko powiedzieć jedno- na tym etapie rozwoju medycyny nie ma w stu procentach skutecznego leku na SM ... na razie nie ma , ale może za tydzień , miesiąc czy dwa lata - będzie ! I TEGO SIĘ TRZYMAJMY !!! Nawet jak boli , nawet jak się nie chce - ćwiczę, chodzę , żyję jak najlepiej potrafię . I nie tracę nadziei na jeszcze długie i szczęśliwe życie :P (Y)

Odpowiedz